Архива за 2010

Декември 23, 2010 од admin

11 Коментари

Зависник од Креативност

Зависник од Креативност

Ребека Кнудсен

Секогаш подготвени за уметноста и уметничките процес, Ребека откри зависник килими кога најмлад од нејзините шест деца беше во градинка. Во годините од тогаш, таа има изработено голем колекција на килими кои се рефлектираат нејзиниот духовен searchings, нејзината љубов за нејзините деца и семејството, а радоста таа ја наоѓа во создавање на нешто што ги инспирира внимателен размислувања во нејзината публика.

15 декември, 2010 од admin

10 Коментари

Arleene бил одгледан како Јеховин сведок во Јужна Калифорнија. Нејзините родители се конвертира во религијата откако тие се преселиле од нивниот дом во Moroleon, Гванахуато, Мексико во САД. Студирала верата мормонска за две години пред да биде крстен, акција сметаше за табу од религијата на нејзиното семејство. Таа ги споделува нејзините искуства како таа transitioned од нејзиното детство мисли и верувања за нејзината моментална сведоштво на евангелието. По начинот на кој таа го одржа на нејзиниот постојан љубов кон семејството и покажа дека познавањето на евангелието, се отвори нејзиниот ум и донесе нејзиниот нов благослови.

8 декември 2010 од admin

26 Коментари

Обучени како хемиски инженер, професионална женска улога модели е тешко да се дојде до за Lyn Гринвуд. Дека сеуште не ја запре од тоа да имаат успешна кариера во ExxonMobil. Но недостатокот на улогата модели била принудена да отвори свој начин како една работна мајка, а подоцна, откако таа се премажила, ја принудија да се изгради своја сопствена доверба во вид на мајка, работник и пријател на другите дека сака да биде .

7 декември, 2010 од admin

4 Коментари

MWP Видео салон

MWP Видео салон

MWP Видео продукција

На 30 септември, околу 60 жени (! И неколку мажи) се собраа да го слушнат тркалезна маса помеѓу четири исклучителни жени: Bonni Ballif-Spanvill, Дебра Goodson, Ариел Bybee и Карен Ларсен. Сите над 50 години, секој од овие жени се пресели преку разни епохи во нејзиниот живот и претставуваат широк спектар на улоги жена може да игра [...]

1 декември 2010 од admin

6 Коментари

Воведе на евангелието како тинејџер во нејзината родна Унгарија, Ildikó мораше да чека четири години за да се крсти, поради несогласување на нејзиното семејство. Ildikó се дискутира за предизвиците за приклучување на заедница, која се уште е мал во Унгарија, се женеа друг припадникот на унгарското и подигање на нејзините три деца во Црквата таму. Таа изрази доверба во улога на Спасителот како глава на Црквата, практично и духовна безбедност, која доаѓа од живеат од неговите принципи, и придобивките од подигање на своите деца во Евангелието.

30 ноември 2010 од admin

3 Коментари

Видео: Што е вашиот најголем страв?

Видео: Што е вашиот најголем страв?

На MWP Видео продукција

"Кога за прв пат дека имаш сведоштво?" "Што е женскоста да сте?" "Што е вашето омилено место?" "Што е вашиот најголем страв?" Научете одговори на другите и додадете свој во нашиот прв видео продукции.

24 Ноември 2010 година од admin

8 Коментари

По дипломирањето со нејзиниот господар на јавното здравство диплома од Јеил, Trang Thach пресели во Романија за истражување вода за пиење со помош на Фулбрајтова Грант. Нејзината потрага за кариера, заедно со своето семејство историја и храмот работа за предци од Виетнам, има помогна да се зајакне нејзиното сведочење на Божјата љубов и милост.

17 Ноември, 2010 година од admin

42 Коментари

Подигната во близина на Витлеем, само неколку блокови подалеку од родното место на Исус Христос, на Sahar Qumsiyeh интимно знае места кои се сметаат за свети од страна на многу религии. Сепак, ова значајна област е обележана со конфликт и војна, и како палестински, Sahar со кои се соочуваат бариери (и фигуративно и буквално) да се приклучи на Црквата. Во ова интервју, Sahar опишува како нејзината вовед во Црквата и разбирање на евангелската нејзиниот JavaScript за да ја надмине чувства на лутина и фрустрација дека во придружба на нејзиниот живот во овој турбулентен регион.

10 ноември 2010 од admin

2 Коментари

"Слушајте и послушни"

"Слушајте и послушни"

Teruko Tsuneda Nakayama

Teruko Nakayama бил израснат во јапонската семејство во Хаваи и иако нејзините родители се практикува будизмот, таа никогаш не било формална верска обука. Раѓањето на нејзиното прво дете, иако, мотивирани неа да се бараат за вистината. Сега во нејзините 80-ти, Teruko и нејзиниот сопруг се служи три мисии за Црквата.

8 Ноември 2010 од admin

1 коментар

"Кога за прв пат дека имаш сведоштво?" "Што е женскоста да сте?" "Што е вашето омилено место?" Научете одговори на другите и додадете свој во нашиот прв видео продукции.

3 ноември 2010 од admin

32 Коментари

Габриел Блер е најдобро познат како дизајн Мамо, основачот на една од најпопуларните дизајн и мајчинство блогови на интернет, именуван како еден од најдобрите веб-сајтови списанието Време на 2010 година. Во ова интервју, Габриел открива духовниот и лични мотиви зад блог потекло и намена, како и нејзината сопствена филозофии за mothering нејзините шест деца и развој вродена креативност сите мајки.

27 Октомври 2010 од admin

12 Коментари

Јас сум дома

Јас сум дома

Хедер Willoughby

Хедер Willoughby откриени имаше судбина: да учат етномузикологијата и се врати во неа учат во сакана земја на нејзината мисија, Кореја. Сега е професор на Ewha Womans универзитет во Сеул, најголемиот универзитет на жените во светот, Хедер учи компаративна класи култура, како и часови за половите и човековите права. Таа има посебна благодарност за Pansori, на традиционалниот корејски музика, и се чувствува длабока духовна врска кон оваа земја што го сака.

20 Октомври 2010 од admin

15 Коментари

На возраст од дваесет и три, Сабина Suggs беше дијагностициран со хронична миелогена леукемија (CML). Нејзиниот рак беше во ремисија за повеќе од една деценија, кога станува неочекувано се врати во 2009 година. Сабина е исто така член на воздухопловната / Јута Националната гарда на воздухот САД, служи мисија во Холандија и северна Белгија, и е мајка на едно усвои ќерка. Во ова интервју Сабина споредува работи за животното патување и научени лекции на патот.

13 Октомври 2010 од admin

44 Коментари

Кетрин Хемфри беше во брак со нејзиниот прв сопруг за 28 години. Родители на шест деца, Кетрин и нејзиниот сопруг служел заедно како претседатели мисија во Бразил, кога таа беше 32 години. Нивниот брак полека распуштена по таа дозна дека нејзиниот сопруг ја проневерил од клиенти и се disbarred. Како самохрана мајка, таа се вратија на училиште, завршувајќи магистратура и докторат Тринаесет години по мажење нејзиниот втор сопруг, тој беше дијагностициран со акутна болест на мозокот која полека го ограбен на познанието и функција.

6 Октомври 2010 од admin

8 Коментари

Фиона Филипс од Хемпшир, Англија, ни дава увид во нејзиниот живот како мајка на шест деца, кои се движат во возрасти 21-6. Нејзината посветеност на мајчинството и нејзиниот потпирање на Господ просјајуваат во ова интервју.

29 септември 2010 од admin

2 Коментари

Видео: вашето омилено место?

Видео: вашето омилено место?

На MWP Видео продукција

"Кога за прв пат дека имаш сведоштво?" "Што е женскоста да сте?" "Што е вашето омилено место?" Научете одговори на другите и додадете свој во нашиот прв видео продукции.

23 Септември 2010 од admin

Нема Коментари

Видео: Што е женственоста?

Видео: Што е женственоста?

На MWP Видео продукција

"Кога за прв пат дека имаш сведоштво?" "Што е женскоста да сте?" "Што е вашето омилено место?" Научете одговори на другите и додадете свој во нашиот прв видео продукции.

23 Септември 2010 од admin

1 коментар

"Кога за прв пат дека имаш сведоштво?" "Што е женскоста да сте?" "Што е вашето омилено место?" Научете одговори на другите и додадете свој во нашиот прв видео продукции.

22 Септември 2010 од admin

10 Коментари

На 10 јуни 1990 година, Галина Goncharova стана првиот член на Црквата да се крсти во Москва, во она што тогаш беше Советскиот Сојуз. Во ова интервју таа ги опишува нејзините патување кон Црквата, на страдањата на алкохолизам на нејзиното семејство, и како Евангелието и 'помогна да се прости и да ја даде својата моќ да го промени нејзиниот односи со другите.

15 септември 2010 година од admin

8 Коментари

Овој динамичен мајка на пет возрасни деца дели нејзината љубов на патување, на читање, на науката и нејзиниот восхит на сопствената мајка. Камила служи како претставник на Црквата јавни работи во Сан Франциско, и таа понатаму придонесува за нејзината заедница со тоа што повереник на Национално јавно радио основање, Беркли Банкрофт библиотека, Сан Франциско меѓуверски совет, и пречка Америка.

Оптимизација Напојувано од Платинум оптимизација од Techblissonline