Март 17, 2010 од admin

17 Коментари

Неочекувано мајчинство

Неочекувано мајчинство

Тифани Петерсон

На прв поглед

Март 17, 2010, Солт Лејк Сити, Јута

Како еден 34-годишен, Тифани проследено совети неа патријаршиски Благослов е да ги искористи можностите кои ги нуди со неа, што резултира со полн со можности за кариера, патување авантури и духовни моменти живот. Но, тогаш, кога нејзината сестра стана обземен со одговорностите на една мајчинството, Тифани запленети еден поинаков вид на можност: таа претпоставува правни притвор на својот девет-годишниот внука и стана мајка на едно основно училиште возраст дете во текот на ноќта.

Мојата патријархални благослов зборува за образованието и кои имаат познавање на работите кои се околу мене и околу мене. Се чувствувам како сум зел бранителот на срцето. Ако животот е за сите искуства, тогаш ние само треба да се дејствува. И ако можност е претставен и се чувствува како добра работа да се направи и ќе добиеме потврда да се движи напред, тогаш ние треба само да одиме напред, дури и ако тоа е страшно или можеби не она што го имал на ум за себе или не беше нашиот план. Работи се случуваат со причина и ние сме дефинитивно дадени можности кои ни помагаат да расте.

Кои беа некои од вашите формативни искуства кои ви даде сведоштво на овој принцип?

Моите родители беа многу охрабрувачки и поддржувачки во помагање на мене се здобијат со свеста на мојата околина. Ние презеде многу патувања кога бев млад. Таа идеја навистина заглавени со мене. Кога бев 19, јас се упатиле кон Русија за шест месеци да ги учат англиски јазик. Не знаев душа, но јас чувствував како да сум се потребни искуство далеку од моето семејство и пријатели да се види кој бев и она што јас би го направил кога никој друг не беше наоколу.

Останав со едно семејство кое не зборувала англиски и јас присуствуваше на филијала во Москва со нови членови на црквата. Јас го прочитав книгата на мормонска во целост за прв пат и имавме многу искуства кои ги отворив очите на светот. Научив дека луѓето од целиот свет сакаат истото. Сите ние сакаме да бидеме среќни, сите ние сакаме нашите семејства во близина; сите ние сакаме нашите семејства да бидат среќни. Ние сме само во различни ситуации и имаат различни борби.

Ако животот е за сите искуства, тогаш ние само треба да се дејствува. И ако можност е претставен и се чувствува како добра работа да се направи и ќе добиеме потврда да се движи напред, тогаш ние треба само да одиме напред.

Кога се вратив дома од Русија, го оставив за Израел, два месеци подоцна со студирање во странство програма Brigham Young универзитетот. Тоа беше уште еден фантастичен искуство. Учев Стариот Завет и Новиот Завет и отидовме на Галилејското Море. Таа беше таму дека решив да им служи на мисија.

По четири месеци да биде дома, решив дека ќе им послужи на мисија но јас сакав да се моли за него, бидејќи сум ја прочитал мојата патријаршиски благослов толку многу пати и тоа не велат ништо за издржување мисија. Па јас се молев и веднаш почувствува потврда дека да, всушност, требаше да одат.
Mormon_woman_photo_Peterson2

Бев повикан да служи во Парагвај, Јужна Америка и имав прекрасен искуство. Сакав јазик. Сакав земјата. Имав прекрасен придружници и мојот претседател мисија и неговата сопруга беа како родители за мене.

Кога решив да одам на мисија, почнав да забележи модел на преземање можности кога тие настануваат. Ако имаше шанса за раст, сакав да бидам дел од неа и се доживее она што може да дојде од него.

Дали се чувствувате со сите последователни можности за учење во странски земји, кои сте биле на духовно патување, иако можеби не го разбираш?

Да ... дефинитивно! Со секоја можност, како и секоја искуство, научив малку нешто различно за себе и кои сакав да биде. А не само од гледна точка на личноста, но од духовна перспектива, како и.

Кога се вратив од мојата мисија, јас се приближуваше да одат на Кина за еден семестар да учат англиски јазик. Кина никогаш не беше на мојот радар! Но јас завршив ќе и имав можност да учат симпатична малку Кинески деца кои беа многу среќни и полни со живот. Јас, исто така мора да поминат 4 месеци со некои неверојатни девојки кои беа размислуваат мисии и тие ќе јадат до мојата мисија приказни. Ова беше одлична за мене да биде во можност удел моите искуства со подготвени публика по моите пријатели и семејството имаше доволно назад дома! Тоа беше уште еден голем искуство.

Дали вашата желба постојано да научат да влијае на вашата кариера избори, и тоа беше важно за вас да имаат кариера?

Интересна работа ми патријаршиски Благослов рече беше да се стекнат со знаења и да се подготват да се грижи за себе. Па поради тоа јас не сакам да го прават токму ништо-Сакав да се чувствуваат како да сум наследувајќи и ценет вработен. Јас завршив со по економија степен и по кои работат за хипотека компанија веднаш по колеџ, јас завршив работа за Морган Стенли, прво во клиент клиент услуги, а потоа во нов оддел нуди нова услуга.

Конечно, Голдман Сакс отвори канцеларија во Солт Лејк Сити, па јас го испрати мојот продолжи до нив и го започна процесот на интервју. Голдман Сакс беше Екслузивно, со интелигентни луѓе и многу можности. Процесот на интервју траеше пет месеци долго, со замрзнување на вработувањата и 15 интервјуа. Јас завршив со земање на работа со нив, тоа не беше првично она што бев заинтересиран, но во рок од три минути се сретнам со мојот иден менаџер, знаев јас сакав да работам за неа. Нашите личности само "кликна".

Отидов во Њу Јорк за еден месец, а потоа одделот се пресели во Солт Лејк Сити. Почнав како само еден од тимот и за наредните четири и пол години беше најпознатите фасцинантен и предизвик време. Јас се стави заедно програма за обука и патувал низ светот за различни канцеларии и обучени продавачи. Јас во основа мора да се изгради мојот опис на работното место.

Mormon_woman_photo_Peterson3 Имаше толку многу работа да се направи и секој скокна во која беше многу поинаква од претходните работни места. Јас навистина напредуваше. Се чувствував како да сум би можеле да направат разлика и ако работите не се одвиваат како глатко како тие би можеле, би можел да им понуди сугестии и луѓето ќе слуша. Се чувствував многу креативни и многу задоволувачки.

Мислев дека кога влегов во брак тоа ќе биде лесно да се откажат затоа што сакав да се ожени и да има деца. Но на подолг сум работел и колку повеќе мислев за тоа, толку повеќе сфатив дека тоа ќе биде тешко да се направи. Бев потпретседател. Сакав мојата работа и јас бев добар во тоа! Луѓето дојде до мене и сакаше мојот совет и да ми сакаше на состаноците да Колективното својата напад.

Можете стана законски старател на вашиот внука пред речиси три години. Кои околности ќе доведе да се направи тој избор?

Кога Пејџ е роден, имаше непосредна врска меѓу нас. Сестра ми и јас отсекогаш биле блиски и Пејџ прв спиеше во текот на мојата куќа, кога таа беше шест недели. Пејџ помина многу време со мене. Таа ми беше штекер-Би се работи напорно, но за време на викендите можев да одам изберете до неа и таа ќе дојде и ние само ќе се насмеат. Имав време со девојчето кој бил толку полн со живот и луѓето ќе коментира, "Таа е вашиот мини-ми ... ќе се погледне и да дејствува слично!" Јас не сум сигурен дали тоа беше поради Пејџ дејствува постари или затоа што бев дејствуваат како имав пет! Имаше дефинитивно конекција и врска меѓу нас.

Ситуацијата сестра ми беше малку бурна-таа беше една мајка се обидува да плаќаат кирија и да се обезбеди за своите деца и таа беше добивање совладан. Во 2007 година, зборував со сестра ми за некои промени кои таа може да направи во нејзиниот живот ситуација. Нејзиниот 2 постари деца од претходниот брак се пресели во со моите родители да го заврши средното училиште, а јас поканети Пејџ да живее со мене за учебната година. Сестра ми живее во област која текот на целата година училиште и тоа беше тешко следење на распоред и уредување Babysitting и други работи. Каде што живеев, училишниот систем беше на традиционален распоред (септември до јуни) со голема по-училишната програма. Сакав да им помогне да го задржи нешта стабилна за мојата внука, додека ситуацијата на сестра ми се подобри.

Со цел да се направи тоа ми требаше полномошно и ми требаше да биде старател на Paige. На ден пред отидов да ја земам, ми се чинеше многу силно дека тоа не требаше да биде краткорочна работа. Јас не знам зошто, затоа што се согласија тоа би било само за на учебната година, но имав чувство дека ако отидов да ја земам, тоа ќе биде за добро.

Како да се чувствувате во врска со тоа? И како што влијае на вашиот однос со сестра ти?

Тоа беше навистина големо. Плачев. Се прашував што правам. Знаев дека ќе го промени сè. Јас бев еден, кои работат во корпоративна Америка; Имав пријатели-сето тоа. Јас бев 34 години.

Сестра ми и јас разговаравме во должина и ние секогаш сме биле блиски и реков: "Ете, јас не знам зошто или како стигнавме во оваа ситуација, но тоа само се чувствува како право нешто да се направи. Те сакам. Јас ви помогне и јас сакам вашите деца. И јас ќе направам се што можам за да им помогне. И ќе ви помогне. "

Јас не знам зошто, бидејќи [сестра ми и јас] се согласија тоа би било само за на учебната година, но имав чувство дека ако отидов да ги собереш [мојата внука], тоа ќе биде за добро.

Давам сестра ми еден тон на кредит за признавајќи дека во тоа време, би можел да даде Пејџ, мојата внука, нешто што таа не беше во можност да му ја даде, кој беше на стабилноста и можноста да одат во црква. Сестра ми беше неактивна и кои сакаат да се вратат на црквата, но се бори. Пејџ ќе оди во основно и исклучување на, но немаше ништо согласност за тоа.

Сестра ми беше доволно смирен да сфатат дека има нешто повеќе за Пејџ и дека таа не беше во позиција да даде дека со неа.

Пејџ се пресели во, ние ја регистрираа за училиште, таа почна четврто одделение и таа го посети нејзината мајка. Разговаравме како секој беше во договор дека ова е најдобро место за Пејџ да биде и не бев ја зема од нејзината мајка и нејзината мајка не беше "давање" ми ја; тоа беше дека ние се размислува за Пејџ и тоа беше најдобро сценарио за неа.

И беше таа одговора на тоа?

Таа беше многу одговора со тоа. Отидовме да ја видите детскиот психолог неколку пати, само да се зборува преку емоции кои Пејџ се чувствував и да го изразат она што се случува внатре. По околу шест месеци, сестра ми одлучи да поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг. Јас се загрижени за Пејџ се фатени во нивните случај на развод. Па по разговорот со сестра ми и брат-во-закон, јас најмил адвокат и помогна сестра ми да добијат документи за развод подготвени. Но јас интервенираше во разводот и побара целосна притвор на Пејџ.

Имаше многу молитви. Сакав да се направи тоа толку барем трауматично што е можно, бидејќи последното нешто што сакав беше некој вид на судски процес. Ние сите се согласија дека тоа е најдобро сценарио за Пејџ.

Сакав да им помогне на љубовта за сестра ми и мојата внука. Но засили и земајќи дека акција беше врз основа на духовен поттикнувајќи.
Mormon_woman_photo_Peterson4

Целосно старателство над Пејџ никогаш не навистина се чувствував како на избор, тоа беше нешто што ми требаше да се направи. И од тој ден, бидејќи правејќи дека една одлука, стотици работи се паднати во место и се разработени. И ние сме водење на Paige се движат напред и подигање на најмалку износот на багаж што е можно по пат. Пејџ рече: "Јас сум толку среќен што живеам со тебе-без престап против мајка ми или татко ми, но јас само се чувствувам како ова е местото каде јас сум требало да биде." Значи, тоа беше неверојатно искуство.

Она што е одговорот на вашата ситуација од членовите на црквата и црковните лидери?

Тие не знаат Пејџ пред па затоа е инспирација што тие се толку отворен и прифаќање. Не многу луѓе прашуваат во врска со ситуацијата и како тоа се случило, но кога тоа го прават побара Среќен сум што можам да им кажам, бидејќи мислам дека не постои "нормална ситуација." Секој има нешто се случува, што го прави да се чувствуваат како тие се надвор од норма. Да се ​​биде отворен и да разговараат за тоа навистина е од корист.

Неколку месеци пред Пејџ пресели во имав изнајмени куќа со некои пријатели во одредена одделение. Во текот на нашите една година договор на изнајмување се чувствував навистина силно дека Сакав да останам во таа област. Кога договорот беше до чуда се случило и имаше една куќа за продажба улица далеку дека јас не треба да се во можност да си дозволат, но цената падна во последен момент. Постојат само четири улици во мојот оддел, така што не е огромен радиус на куќи за да изберат. Знам дека беше поттикнувајќи. Оваа населба и одделението се отворени и добредојде. Тие го прават Пејџ чувствуваат "нормални" и ситуацијата е одлично. Нашиот дом наставник е најверна лице! Ќе го посети секој месец и носи лекција од пријател за Пејџ. Таа го гледа во црква и вели: "Има нашиот дом наставник!" Таа се чувствува така се вклучени и дома во одделението.

Кои се некои од алатките кои сте подготвени за од вашата вера да ви помогне во нешто неконвенционално ситуацијата во нашата култура?

Тоа е за сите што имаат госпел-центрирани живот и прави хард работи ... разбудуваат секоја недела и одат на црква и читање на Светото Писмо. Тоа е многу полесно да не се направи тие работи, но тоа се менува луѓето за подобро, дали сте девет или 10 или 30 или 80 години.

Колку што јас може да си помисли дека јас се потпираа на молитвата и Господ да ги води и насочува одлуката да се имаат Пејџ се преселат кај мене, да се биде одговорен за неа ја засилуваат дека до крајност дека јас не се замисли е можно. Понекогаш моите молитви се, "Што ми треба да направите за неа? Што значи таа треба? "Пејџ ми кажува многу работи, но таа исто така не ми каже многу работи. Се чувствував како да ми требаше повеќе помош, бидејќи јас не се породи со неа и да се подигне нејзиниот од дете, но кога ќе треба таа инспирација, таа секогаш доаѓа. Таа секогаш доаѓа.

За мене, тоа е она што животот е навистина за сите. Можете да се обратите за живот и вашата работа и да направите вашиот повик и да се подигне вашите деца и прават вашето соседство работи и навистина не расте од него, а не навистина да се добие целото искуство надвор од неа. И мислам дека искуството доаѓа од прашува, "Што можам да направам? Што треба да направам? "Бидејќи таму е повеќе можеме да се прави. Да бидат отворени за потенцијал да расте и да знаат дека таму каде што многу му е дадено, многу е потребно.

Како има вашата кариера беше под влијание како резултат на преземањето во вашиот внука?

Пред сето ова се случи, сум бил префрлен и работеше во Њу Јорк. Мајка ми беше болен, па се преселив дома затоа што сакав да поминат тоа време со неа. Ја се во Голдман Сакс за толку долго и знаејќи толку многу луѓе, имав прекрасен ментори и менаџери кои наведна наназад за да ми помогне преселат во Јута и се друга работа. Тоа го отвори патот за мене да биде во позиција да се земе во мојата внука, како и да поминуваат време со мајка ми која почина неколку месеци подоцна.

Оваа измината Може сепак, решив да престанам мојата работа. Се чувствував многу силно дека ми требаше да се прави нешто друго ... што ми требаше уште еден фокус и моето време е потребно да се потрошат поинаку. Пред две и пол години, јас донесе одлука да одат собереш Пејџ и таа се вклопи во околу рабовите од мојот живот. Но повеќе време поминав со неа и повеќе инспирација прашав за, толку повеќе ми се чинеше дека Пејџ требам. Сепак, мојата работа е добивање на најдоброто од мене; Бев даваат најдоброто од мене на работа, а потоа доаѓаат дома уморен и се брза да се добие Пејџ во кревет, бидејќи имав уште многу работа да се направи.

Се чувствував како да ми требаше повеќе помош, бидејќи јас не се породи со неа и да се подигне нејзиниот од дете, но кога ќе треба таа инспирација, таа секогаш доаѓа. Таа секогаш доаѓа.

Имав уште еден се прашува што ми требаше да престанам мојата работа и да преземат повеќе одговорност дома. Бев подготвен (Имав некои заштеди). А јас не чувствував убедени дека јас не сум бил правење ирационален избор, бидејќи јас се уште може да обезбеди. Мислев дека во три или четири месеци би дознаам што се случува и да видиме ако ми требаше да добие скратено работно време или нешто друго.

Тоа е девет месеци и не сум имал да се грижите за финансии еднаш. Имам само вратиле во полу-полно работно време за неколку недели и сè држи паѓа во место. Тоа е добар потсетник дека тоа е навистина важно да се биде присутен и емотивно и физички достапни за ментор и водич и учат. Развој на Paige и учење е важно. Ова е нејзиниот време и таа никогаш нема да имаат овој пат повторно да впие до чувства на Духот и да ја признае нејзината благослови. Јас не знам што е во продавница за неа, но таа треба да биде подготвен за што и да е.

Q: Што барате назад сега во текот на вашиот живот и види Господа сте се подготвува за овој многу искуство?

Да ... во сто различни начини! Дури и најмалата работа за која работата морав и колку долго сум бил на таа работа и кој ми беше шеф е одраз на тоа. Му реков на мојот шеф дека мојата внука требаше да се преселат кај мене и тоа ќе фрли клуч во времето на мојата работа за некое време (ми требаше да се земе Пејџ на училиште па јас не можеше да дојде во до после 08:00 и јас морал да ја ги собереш во 18:00). Тоа е многу различен менталитет! Мојот шеф "одговор го стави во перспектива. Тој рече: "Имаш да го направи она што имаш да се направи, затоа направете го тоа." Јас не знам секој би имале истиот одговор и не била толку поддршка. Тоа е неверојатно да се види како среќни бев кога оваа ситуација се случи.

Што би рекле за жените кои се соочуваат со правење избори надвор од норма?

Кога ќе сфатат дека духовниот promptings си следел се во право, тоа го прави сакате да го направи тоа повторно, затоа што се чувствуваат толку добро! Јас не сакате да пропуштите било можности, бидејќи тие се чувствуваат добро и да растат толку многу.

Тоа е пораката што се обидуваат да се добие преку во мојот оддел и со моите пријатели. Може да се погледне ситуации луѓето и мислам, "Зошто во светот би го сториле тоа?" Или, "Што се случува таму?" Но, секогаш има нешто подлабоко.

Сите ние сме Божји деца. Сите ние имаме улоги и сите ние имаме задачи кои ни беа доделени. Ние навистина не може да се погледне во секој и се суди што прават тие или зошто тие се прават работи на одреден начин. Ние само треба да прифати дека можеби постои шанса можеме да учествуваат во нивното искуство или тие може да учествуваат во нашата. Таму не е кутија, не постои еден начин за сè да се направи и не постои формула. Ако има едно нешто научив, таа никогаш не е да се помине до можност поради тоа што не изгледа како "нормална" работа да се направи.

На прв поглед

Тифани Петерсон


Mormon_woman_photo_PetersonCOLOR
Локација: Солт Лејк Сити, Јута

Возраст: 36

Брачна состојба: никогаш не биле во брак

Деца: Пејџ, 11-годишна возраст

Професија: замена учител, агент за недвижности (скоро)

Училишта каде учат: Универзитетот на Јута

Јазици кои говорите дома: Англиски

Омилена Химна: "Стојам Сите воодушевени"

Тековната Црква Повикувајќи: Примарна наставник

Интервју произведени од страна на Луиз Постариот. Слики искористена со дозвола.

17 Коментари

 1. Робин
  05:18 на 17 Март 2010 година

  Тифани-Твојата приказна инспирира мене да го следат Дух поблиску и да бидат храбри во животот! Благодарам.

 2. Myrna Castellar
  17:28 на 17 Март 2010 година

  Го сакам твојот сила и вашата љубов за вашето семејство. Јас, сум исто така имаат многу challaenges во мојот живот Мој 34 на 36 годишни деца знаејќи дека ќе биде најдобро за емоционална стабилност на нивните мали браќа доби costudy од нив пред 6 години. Овие искуства се учејќи ги да биде детски и повеќе љуби како што тие растат духовно и во големината на семејството. Како за мене, јас секогаш поставува прашањето што е норма? Денес сум во мир со одлука на моите деца за преземање costudy на нивните мали браќа и тие се добивање на световен и на духовен работите што треба. Вие сте во право мојата мила, таму не е еден начин на вршење на работите, но ние сме полни со надеж дека Господ знае нашите потреби и она што е најдобро за неговите деца да Постигнете нивната најголема potencials; ова е зошто тој има anels како тебе деца службени кон тиот децата на мажите. Ви благодарам за правење на diffence и за љубовта да изразат ForYour семејство.

 3. Chrysula Winegar
  19:30 на 17 Март 2010 година

  Тифани, ти благодарам за споделување на вашите приказна, а особено вашите склучување зборови, кои ме удри со сила и моќ. Звучи како тебе и Пејџ се совршен натпревар и буквално, дар од Бога едни на други.

 4. Ann
  22:04 на 21 март 2010 година

  Браво. Ви благодариме за споделување на вашите искуства во животот и нештата што ви водени во вашите одлуки. Што убава приказна. Нормално е само поставување на фен (:

 5. Ма
  09:34 на Март 22, 2010

  Ова беше неверојатно. Се чувствував Духот милион пати како што само читаат преку овој по трет пат готово. Ви благодариме за споделување на вашите приказна, за отворање и давајќи им на вашите мисли за вашиот читателите.

  Секогаш постои повеќе од она што го отсликува надвор. И она здрав начин на размислување да имаат пред сослушување зошто едно лице не нешто. Ви благодариме повторно.

 6. Елиза
  12:33 на 23 март, 2010

  Неверојатна приказна. Ви благодарам многу за ова. Го сакам твојот затворање линии-

  "Ние навистина не може да се погледне во секој и се суди што прават тие или зошто тие се прават работи на одреден начин. Ние само треба да прифати дека можеби постои шанса можеме да учествуваат во нивното искуство или тие може да учествуваат во нашата. Таму не е кутија, не постои еден начин за сè да се направи и не постои формула. Ако има едно нешто научив, таа никогаш не е да се помине до можност поради тоа што не изгледа како "нормална" работа да се направи. "

  Убава.

  Јас, исто така сакам коментаторот е линија "Нормално е само поставување на фен."

  Ви благодариме за попладне просветлување денес. Тешко е, но давајќи други корист на сомневање е секогаш висок пат. Мојот најдобар за вас и вашиот сладок внука.

 7. Rachelle
  05:40 на 24 Март 2010 година

  Ви благодарам многу за вашата приказна. Сум бил молат за нешто за неколку месеци, сега и јас верувам дека она што духот ме научи преку вашиот склучување ставови, беше одговор на моите молитви. Затоа ти благодарам подалеку од она што сите зборови некогаш би можел да се опише.

 8. Крис Рикер
  08:54 на 29 март 2010 година

  Ова е мојот братучед и морам да кажам ... "Стојам Сите воодушевени", со солзи на радост во моите очи!

 9. Michelle
  10:47 на 5 Април, 2010

  Моќна приказна.

 10. Фиби сала
  17:41 на 8 април, 2010 година

  Голема приказна. Ја ценам вашата искреност околу сето тоа. Вие сте инспирација.

 11. Patricia Џозеф
  18:40 на 11 април, 2010

  Јас навистина сакам својата втора до последниот став. Јас вид на ја презеде одговорноста да се грижи за мојата внука, таа не прави добро во училиште. Родена е во мојот дом, нејзината мајка се пресели надвор со неа, кога таа беше 4, таа дојде до мене секој викенд, Ние се приклучивме на црквата и таа е среќна, таа љубов основно, но секогаш се чувствувале тажен затоа таа мораше да се врати во нејзината мајка во понеделникот, немаше семејниот дом навечер да се зборува за никој да се каже она што го научиле во основното, а потоа дознав таа не помина на прво одделение и нема да бидат промовирани, не сум направил штанд, нека остане со мене и да одат во училиште или јас ќе треба да му ја даде целосно. Не сакав да го видиш болка во лицето кога ја зеде назад во училиште во Квинс во понеделник, тоа беше болка јас не сакам да го видам повеќе. Нејзината мајка се согласи и таа дојде да живее со мене, како што јас не сакам да ја земе од нејзината мајка, јас никогаш не праша за старателство или нешто, како што е познато во мојата заедница со неа, таа беше прифатена и во училиштето и воннаставни програма, таа се чувствува одлично сега. Јас сум секогаш праша "зошто ве однесе на таа одговорност?", Мојот одговор, зошто јас треба да ја напушти таа да падне низ пукнатината на општеството, ова ќе го направи сите среќни, ова е мојата одлука, таа е среќна, таа се подготвува за крштевање сега дека таа се сврте 8?

  Ви благодариме за споделување, знам дека постои некој таму како мене, јас не сум сам.

 12. Кристин
  05:43 на 22 април 2010 година

  Благодарение толку многу за споделување на вашите приказна. Јас сум со кои се соочува ситуација сега, каде сум бил поттикнат од духот да дејствува на начин кој само оди против правилата, а тоа е малку тешко да се прифати. Вашиот exeperience ми помогна да се види дека со следење на promptings што ги добивам, начинот на кој ќе бидат подготвени и благослови ќе дојде.

  Ви благодариме за да се биде храбар и споделување на вашите приказна.

 13. Татјана
  10:47 на 26 Април 2010 година

  Тоа е така страшно! Јас сум една мајка, исто така, кои никогаш не биле во брак, но усвои син кога бев 44 и тој беше 14. Јас следеше promptings на духот и јас се неверојатно благословен од тоа! Јас, исто така одговори на насоки да се откажат од мојата работа, во мојот случај, бидејќи на лупус, но, исто така, тоа беше толку голема суштество дома со мојот син. Кога ќе го прочитате текстот на овој пост јас се чуваат одобруваат мојата глава ќе да, да, да! Ние сме биле прифатени и од страна на мојата црква и на работа. Моето семејство за време беше сигурен, но сега тие премногу се прифати и сакам мојот син.

  Понекогаш посакувам би можеле да бидат запечатени заедно во храмот, како мајка и син, но јас се молев и сфатив дека нашиот Небесен Родителите ќе се грижи за сето тоа и ако ние двајцата сакаат да бидат вечно семејство и се квалификува да биде вечен семејство, тогаш ние ќе бидеме . Јас се користат да се добие angsty за немање било вечен семејство, бидејќи јас сум еден и само конвертирате во моето семејство, но не повеќе. Знам дека сите загуби ќе бидат обновени и сите недостатоци настанати до преполнети. Имам таа сведок од мојот Небесен Родителите.

  Вашето мислење е толку инспиративна за мене. Ви благодариме за споделување со нас.

 14. Тифани Петерсон
  11:16 на 27 Април 2010 година

  Толку сум благодарен за вашите коментари и вашата љубов и поддршка. Јас сум бил толку инспириран од интервјуата и коментарите од вас прекрасни жени. Благодарение на жените Проект мормонска за поведување нас заедно, така можеме да го споделиме заедно ова патување, наречено живот!

 15. Тифани В
  05:44 на 15 јануари, 2011 година

  WOW! Што храброст и сила што го имате. Ти ме инспирира да слушам подобро, а исто така да го следат тешки promptings.
  Вашата внука е многу благословени да имаш.

 16. CORINE
  15:31 на 2 јуни 2011

  Wow! Што неверојатен дух имате! : D Јас целосно уживаа читање на овој и добивање увид во срцето и умот на духот сестра на рудникот ... :)

  Начин да се живее! Иако, тоа е веќе очигледно за мене дека Господ е веќе свесен и за вас и Пејџ, дека и двајцата сте во моите молитви. Се прашувам кој на среќа брат ќе биде! ;)

  CORINE : D

 17. Angie
  19:12 на 23 Август 2011

  Ви благодариме за споделување на оваа приказна. Јас навистина тоа е потребно.

Остави Одговори

Оптимизација Напојувано од Платинум оптимизација од Techblissonline