15 јуни 2011 од admin

6 Коментари

Слика портрет: Марија Декер

Слика портрет: Марија Декер

Колумбија, Мисури, 13 Јуни 2011

Најтешкиот избор сум направил во мојот живот беше кога ...

... Избрав да бидат среќни. Мојот живот се распаѓа околу мене. Јас бев тажна, лути, депресивни, и жалост загубата на мојот брак. Мојот сопруг ми и моето бебе исфрлен од нашиот дом. Бев бездомници и беспомошен. Една ноќ, додека се изјасни со мојот Небесен Отец, јас многу јасно доби чувство дека тој момент требаше да биде на крстосницата на мојот живот. Морав да изберам тогаш и таму: Дали јас ќе бидам среќен и да имаат живот да сум го сонувал за, или беше јас ќе се обвиткуваме во хаос и да стане горчлив, тажна и осамена? Тоа беше до мене. Тогаш и таму, јас одбрав да бидат среќни.

Бев случува да бидат среќни и да имаат живот да сум го сонувал за, или беше јас ќе се обвиткуваме во хаос и да стане горчлив, тажна и осамена?

Станав, измив лицето и да го поставите на неа. Не сум направил листа на она што сакав, што морав да ја направам да направите тие работи се случуваат и кои јас сакав да станам. Добив назад кон основите, потсетувајќи себеси на тие лекции имав научив во основно и млади Женска толку одамна и потсетување мене кои сум бил. Јас го прочитав, јас сфати, јас не како што беше побарано да се направи, отидов во храмот, јас journaled и се молев. Во текот на една година, отидов од тоа да биде исплашена жена да за многу кратко време подоцна станува содржини, силна, и решени да го добиете радост во животот јас заслужи тоа. Сето тоа дојде од одлуката да се биде среќен додека цимолејќи на мојата спална соба кат.

Сега имам прекрасни поддршка сопруг и трите прекрасни деца. Јас се восхитуваат на тоа колку сум доаѓаат. Благодарен сум за одговорот на моите молитви и потсетник дека ноќта дека мојата среќа не зависи од другите, но тоа е личен избор што можам да добијам да се направи ... таа вечер, и секој ден.

6 Коментари

 1. Andrea
  00:02 на 16 јуни 2011

  Ви благодариме за споделување на вашите порака, неговите токму она што ми требаше да се слушне. Тоа е неверојатно како кратка и едноставна изјава може да влијае толку многу. Ви благодарам, ви благодарам.

 2. Sara
  04:59 на 16 јуни 2011

  Ви благодариме. Повеќе од зборовите можат да ги изразат право сега Ви благодариме.

 3. Leah
  10:19 на 16 јуни 2011

  Ви благодариме за споделување на овие мисли. Јас сум моментално живее во Авганистан, додека минува низ развод по 12 години брак. Мислата да биде сингл е најстрашниот нешто што некогаш сум со кои се соочуваат, но знам дека Господ има план за мене. Вашето искуство е многу охрабрувачки и корисни за мене да го прочитате сега.

 4. Имате ли една приказна да кажам? MWP Состојба портрети: Segullah
  04:51 на Јули 11, 2011

  [...] Јас сум бил интервјуирање на жените за жените Проект мормонска Segullah и во последните неколку години, а една од работите што сум ги научил од искуство е дека секоја жена има една приказна да кажам. Можеби мислите вашиот живот е досаден, и дека никој не сака да слушне за твоите борби со вашите деца, вашите финансиски кризи, или вашиот трепка на инспирација. Сум интервјуирани жени кои мислеа дека не имаат нешто интересно да се каже, дека нивните животи биле премногу досаден, и кои биле запрепасти од тоа колку многу луѓе беа утеши и инспириран од приказните што сум кажал за нивниот "обичните" живее. Можете да најдете на нашата прва Состојба портрет, разговор со Марија Декер, токму овде. [...]

 5. Портрети на благослови, природна светлина фотографија, фотографија, портрети на Благословите фотографија
  11:15 на 27 октомври, 2011

  Прекрасен стоки од вас, човек. Имам имајте на ум своите нешта претходната да и вие сте едноставно премногу прекрасен. Јас всушност се допаѓа она што ќе имаме тука, секако се допаѓа она што го велат и начинот преку кој ќе го кажеш. Ти си го прави забавни и се уште се грижи за тоа да го чува паметни. Не можам да дочекам да прочитате многу повеќе од тебе. Ова е навистина прекрасен веб-сајт.

 6. Ребека Вотсон
  11:39 на 16 септември 2012 година

  Ви благодарам многу за објавување на оваа! Бидејќи тоа е вистина. Среќата е избор и тоа може да биде навистина тешко една да се направи.

  Јас бев во слична ситуација кога дознав мојот сопруг ја злоупотребува нашата ќерка и пријавени него, тој е затворено нашите банкарски сметки и зеде сите пари, и се најдов себеси една мајка на 6 со никакви приходи или работно искуство и многу прашања . Решив да започне блог за да се биде среќен во тешки времиња, делумно за да се потсетам себе си дека среќата е избор. http://www.1001ThingsToBeHappyAbout.com и делумно да им помогне на другите кои се соочуваат со тешки времиња, како и.

  Ви благодарам. Јас сум објавувате линк до овој на мојот блог. =)

Остави Одговори

Оптимизација Напојувано од Платинум оптимизација од Techblissonline