25 ЈУЛИ 2012 од admin

6 Коментари

Нејзиниот замок на облак

Нејзиниот замок на облак

Сандра Turley

На прв поглед

Сандра Turley живееле сонот на многу кои се стремат изведувачи, кога таа беше фрлен во улога на Cosette во Les Miserables на Бродвеј на возраст од 21. Таа раскажува нејзиниот пат на сцената и како Евангелието влијание врз нејзиниот одлуки во врска со кариерата и семејството. Сега "среќно пензионирани", таа е донесена на нови улоги, да стане мајка по долги неплодност борби, неодамна објавувајќи CD на Бродвеј хитови, и инспиративна млади жени низ САД како професионален звучник.

Како и кога ќе открие вашиот талент за пеење?

Искрено, сметам дека тоа беше само родени во мене. Јас пораснав во една навистина музичко семејство, па од време би можеле сите да зборуваат, што пеевме. Кога имав шест или седум сфатив јас навистина уживав, и пеење беше повеќе од само нешто да се направи. Моите родители не стави во малку музика компанијата во Калифорнија, каде што живееле во тоа време, и се сеќавам дека бев на сцената со театарот деца на моја возраст, со чувство на музиката толку длабоко во мене, и размислување, "Ова е толку неверојатно ! Јас сум комуникација преку движење и музика. "Подоцна моето семејство се пресели во Конектикат и повремено моите родители ќе ни се вози надолу кон Њујорк за да ја видите Бродвеј покажува. Прва изложба видов беше Les Miserables, кога бев тринаесет години. Седев во публиката со мајка ми, и од страна на завесата повик плачев со сите други, бидејќи тоа е толку потресна и длабоко живот-менување на приказната. Гледав во секој преземање на нивните лакови и помислив, "Одам да го направи тоа еден ден."

Почнав формални вокални обука во средно и се лекции од луди, диви, и сосема неверојатна учител. Но, дури и пред тоа, го научив од мајка ми, кој е природно убава пејачка и има многу здрава глас. Јас само пееше начинот на кој таа пееше, што ми даде голема шефот на проектот. Откако почнав вистински глас лекции, бевме во можност да се движат брзо. Тоа се рече, мојот глас наставник нагласи најчесто класични обука. По неколку години од мене отпорен и му Ми наложуваа да пее оперски арии, еден ден тоа само кликна дека би можел да го направи тоа, кој би можел да пее на начин што го слушнаа во снимки и го отвори мојот глас за едно поинакво ниво што јас секако никогаш не би некогаш стигнале без обука со него.

Кога бев тинејџер јас не се разбере целосно она што ми Бродвеј цел сврзано. Во текот на мојата средно и средно училиште години, научив повеќе и повеќе за музички театар од аудиција за нешто што беше околу нашата мала област и вршење на разни претстави, приклучување далеку. Имав многу здрава воспитување; таа никогаш не беше неурамнотежени. Па бев најгласен поборник, јас бев во студентски влада, бев прилично добар студент, и театарски беше уште забавно, возбудливо страст на рудникот. (Во реалноста, момчињата биле веројатно повеќе мојата страст од било што друго!) Една неверојатна работа е дека мајка ми никогаш не бил фаза мајка. Таа ме поддржуваа во сите што го направив, но таа не беше пизда. Мислам дека ако мајка ми знаеше тогаш сè што таа знае сега за музички театар и Бродвеј, не постои начин во светот таа ќе мора да си одам во театар, затоа што бизнис е толку глупав и тешко. Но, ние не знаеше, па почнав да прави се повеќе и повеќе емисии и моите родители секогаш биле поддршка. Јас само сакав на медиумот, сакаше приказните, и сакаше комуникативни природата на музиката-како тоа навистина може да го допре животите на луѓето и како тој допре моите. А многу луѓе покажа охрабрување за мојот талент, и други не толку многу. Но, од време бев подготвен за колеџ јас се уште се чувствува вродена желба да продолжи да пее и извршуваат музички театар, а особено.

Како се одлучивте каде да продолжи со својата обука?

Почнав да истражување колеџи и погледна нагоре БУМ да се види дали тие имале музички театар програма. Знаев дека веројатно сакаше да оди на БУМ, но се од источниот брег, и бидејќи ниту еден од моите пријатели се случува толку далеку за училиштето, гледав прв во општа и Жулиар. Јас брзо сфатија и оние кои не се случува да се биде на места за мене-за мојот дух, најмалку. Во прилог на добивање голема обука, јас навистина сакаше да биде во средина каде што луѓето верувале дека како што го направив, особено со таква слабо големи што се театарот, бидејќи тоа може да се добие прилично малку експлицитен насекаде. Дознав дека БУМ има музички танцов театар програма и јас испратени во аудиција лента за себе пеење и танцување. Тие ме прифатени во програмата, за што јас дури и не сфаќаат беше толку кул како што беше. Влегов таму и видов колку е мала Новак класа беше и тоа како тесни-плете таа заедница беше, бидејќи многу од децата биле во кампови заедно и веќе се глас лекции од колеџ во училница. Се чувствував навистина возбудени за да се биде дел од таа група, но исто така беше прв пат сфатив дека постојат многу други големи изведувачи таму, а можеби и јас сум навистина не е толку посебен. Бев опкружен со огромен талент и мојата самодоверба се прилично тешко тропање.

Како не да се справат со авто-сомнение сте се почувствувале кога ќе морате да БУМ?

Постојат два аспекти на тоа. Прво, морам да се справат со авто-сомнение како музички театар големи. Силно смета менува мојот главен страна на мојот сафомор година. Јас аудиција за БУМ млади амбасадори и различни покажува на кампусот и никогаш не го направиле. Ова ме натера да се прашуваат, "Дали сум всушност талентирани и дали е ова нешто што треба да ги извршуваат?" Но, тоа е природата на театарот, а јас сум многу среќен што јас не се откажат право надвор од лилјак. Само затоа што одат во еден аудиција или 100 и никој не те сака, тоа не значи дека на 101-та аудиција не ќе се вработи. Тоа е важно кои сте аудиција за тој ден, ако сте вистинската личност, правото вкус, вистинската боја во вистински момент. Па јас продолжив аудиција за различни компании кои дојдоа преку Јута. Дизни во посета на кампусот БУМ и веднаш по мојата сафомор година тие ме покани да се преселат во Орландо за една година да биде Малата сирена во нивните пеење производство на Дизни Ворлд. Значи, кога бев деветнаесет Јас се преселив на Орландо да работат, а моите очи беа отворени кога видов колку луѓе биле на извршување на бизнис. Тоа е моментот кога сфатив дека би можел да го направи ова и таму е патот да се дојде до Бродвеј.

Второ, морав да се справи со некои духовни самосомневање на БУМ. Бидејќи пораснав во Конектикат, каде што имало многу малку судниот ден светители, моето сведоштво е роден надвор од фактот дека сум бил единствен и мораше да се избере на моето дали јас требаше да го следат LDS црква и да биде различен од сите други околу мене. Зедов голема сила да се биде различен. Спротивно на тоа што со кои живеат во Јута, каде што многу луѓе се LDS. За некои луѓе тоа е полесно да се биде во средина каде што секој има Евангелието. Но, за мојата личност, тоа беше токму спротивното. Живеат во Конектикат ме донесе толку многу поблиску до Евангелието, бидејќи јас навистина мораше да копа длабоко и изберете за себе. На четиринаесет години кога клекнав на страната на мојот кревет и се молеше, "Слушнав моите родители велат дека ова целиот мој живот, јас сум бил научи сите овие нешта, и тоа е навистина точно иако никој друг околу мене се чини да мислам дека е? "добив сигурни и силни одговорот на тоа молитва дека принципите на евангелието сум бил научи навистина беа вистински, и од таму моето сведоштво се зголеми. Така да кажам на сите дека за да се дојде до точка дека кога јас на крајот отиде во Јута, тоа беше прв пат дека моето сведоштво исто така, доби разнишан. Одеднаш јас бев ист како и секој друг, не само поради мојата вера, но, исто така, затоа што изгледаше како сите останати, и јас отидов на мојот класи и запеав како и сите други и јас танцуваа како и секој друг. Морав да дојдат во костец со, "Јас не сум различен повеќе. Јас сум исто како и секој друг и дека во ред? "Тоа беше патување за неколку години и јас искрено не може да се каже јас го надминав тоа целосно. Јас никогаш не се сомневаат во Црквата, но тоа ме натера да копаат подлабоко и да дознаам повторно она што навистина верувам. Најдов во текот на годините дека го сакам да се биде различен, но јас исто така, љубовта се исти. Знам дека тие се такви спротивни размислувања да имаат одеднаш, но сакам дека имаме Евангелието што ни се среќаваат и ги обединува нас, без разлика каде живееме. Тоа навистина не е важно дали има некој од нас или десет милиони од нас. Ако имаме знаење на нашиот Спасител, кој ни носи заедно, тоа е навистина уникатна и посебна работа.

Одеднаш јас бев ист како и секој друг, не само поради мојата вера, но, исто така, затоа што изгледаше како и секој друг, ... Јас пееше како и сите други и јас танцуваа како и секој друг.

Ќе ми прошетка низ тоа како сте ја добиле од вршење на Дизни Ворлд на деветнаесет за добивање на Бродвеј?

Зедов една година надвор од училиштето за да се изврши на Дизни Ворлд. Еден од најпознатите неверојатни нешта што се случи за време на моето време во Орландо се случи мојата прва недела таму. Отидов на синглови одделение и видов навистина симпатична човек седи во задниот ред на капелата, но тој седеше веднаш до две мисионери, па мислев дека тој бил истражувач и јавуваа јас никогаш не би го види повторно. До крајот на црква тој самиот го претстави како Џош, а до крајот на таа недела тој Нескаутиран по моите број од некои пријатели и отидовме надвор на нашата прва датум. Влегов дома од онаа прва датум и извика моите очи надвор, само се расплака затоа што мислев, "О пука, јас само запознав мојот сопруг." Јас тоа го знае, а тоа воопшто не беше ништо јас мислев на или во потрага за или планирање на на деветнаесет години. Тоа навистина ме фати исклучи стража, но ние поминал секој ден заедно после тоа. Тој израснал во Орландо и беше дом за вршење на стажирање пред да се врати назад кон БУМ на летото. Тој знаеше само толку брзо како што го направив дека ние требаше да биде. Така, додека јас се пресели во Орландо да ги извршуваат овој театар сон и да биде сирена, таа брзо се на задното седиште на нашите прекрасно романтична додворување. Имам драги спомени од тоа да биде во Орландо и уживање да се запознаеш со Џош и растат и учат дека требаше да биде еден огромен фаза од мојот живот и нашиот живот заедно. Се венчавме во Солт Лејк Сити храм во март 1999 година и се вратија во Флорида за неколку месеци да завршам мојот договор со Дизни Ворлд.

Дека падот ќе се пресели назад во Јута да заврши на БУМ. Додека сè уште бев одат на училиште, на турнеи компанија на Les Miserables дојде до Солт Лејк и одржаа отворен аудиција за шоуто. Имаше толку многу луѓе таму тој прв ден. Повторно, вашата самодоверба тресе кога ќе одиме во ходникот и толку многу луѓе изгледа како да и пее како тебе. Но, имаше нешто што се чувствува магичен за мене. Имав доверба од тоа е ангажиран од порано, па отидов во знаејќи дека јас бев малку поинаква. Исто така, повеќето девојки на моја возраст и видот беа таму на аудиција за улогата на Eponine, а јас знаев дека јас треба да аудиција за Cosette, кој всушност бил духовно искуство за мене. Секој сака да биде Eponine бидејќи можете да го видите шоу и да ви падне во љубов со овој лик, кој е во љубов со некој кој не ја сакам. Тоа е толку трагично и опиплива, бидејќи сите ние сме биле таму, па сакаме да ја биде и ние сакаме да пее нејзината песна. Но, како што почна да се практикуваат дома пред аудиција, јас навистина се чувствував како да сум се потребни за да пее на Cosette песни. Тоа беше чиста и вистинска мисла, поттикнувајќи што следи, и вистинска игра менувач за мојот живот. Ако не го помина таму аудиција за улогата што требаше да се, јас не би го добиле. Тие ме повика назад на вториот ден за улогата на Cosette и јас пееше за нив, и тие беа прекрасни. Аудицијата отиде одлично, тие беа насмеани, а до крајот тие побараа да се земе мојата слика и рече збогум, без навестување дали јас требаше да биде ангажиран или ако тие беа само се учтиви.

Тоа беше чиста и вистинска мисла, поттикнувајќи што следи, и вистинска игра менувач за мојот живот.

Во тој момент во мојот живот, јас бев дваесет, се оженил за десет месеци, а сонуваше за Бродвеј, секогаш со добри намери. Јас никогаш не го спроведува затоа што сакав да биде познат, да имаат луѓето ме слушне и запознае мене. Јас само навистина уживав во уметноста на неа, и тоа е како тоа секогаш беше. А сепак, на таа возраст, одејќи и аудиција за Les Mis, се подготвува, а потоа одам дома, ми се чинеше, "Јас сум толку благословен со искуствата што сум ги имал, и ако ништо друго не доаѓа мојот начин, без други големи пеење можност на световна важност, тоа не е навистина важно, бидејќи јас може да пее засекогаш. Мојот глас е секогаш тука. "Фразата постојано појави во мојата глава:" Јас ќе биде совршено содржина и многу среќен да пее со ангелите на небото, и јас навистина не треба ништо друго тука за да направи да се чувствувам подобро за талент Сум бил даден. "Добив на таа голема место на мир и прифаќање, која носи доверба и сигурност, кои за возврат веројатно ми дозволи да имаат навистина добри аудиција. Пет недели подоцна, кастинг директор Les Mis се јави и ми понуди работа во Њујорк и ми рече дека сум имала две недели да се движат од Прово и да почне нов живот. Сè што падна во место. Работа, маж ми беше одлично. Тој само би биле во неговиот прв пост-колеџ работа за четири дена кога добив понуда за Les Mis. Кога изјави неговиот шеф, кој беше LDS, неговиот шеф праша колку долго би биле во брак, а потоа рече дека треба да одиме и тие ќе ги пренесат својата работа во канцеларија во Њујорк. Ни е потребно 48 часа да се моли и бидете сигурни дека тоа е вистинската работа. Ние се чувствува големо чувство на мир и слушнав одговорот: "Да, да, да. Одат и да уживате во него. "

Кои се предизвиците поврзани со Бродвеј или вршење на кариера?

Поминав три и пол години на Бродвеј. Јас бев дублирам за Cosette за една година, а потоа добив работата кога тие пукаа на девојката игра олово. Понекогаш и јас се уморија од тоа, бидејќи тоа е како на филм Groundhog Day, каде што тоа е една иста работа секој ден. Но темите и приказните на Les Mis се толку универзални што секој ден се најдов себеси размислување на теми на правдата, милоста, животот по смртта, и помирувањето, а јас не чувствував почестен да биде дел од шоуто секоја вечер. За многу актери, секс и дрога во светот на театарот е тешко да се справи со. Тие не беа предизвик или дури и интересно за мене. Меѓучовечки односи беа повеќе од предизвик за мене, бидејќи јас сум луѓе љубовник и луѓе задоволите. Постојат такви различни личности и начин на живот, со луѓето брзо судејќи или етикетирање и под претпоставка дека може или не може да бидат пријатели. Јас работев толку тешко да се имаат добри пријателства со секого во театарот, но често, едноставниот факт дека бев мормонска направи пријателство невозможно. Односи еволуирале во текот на годините, некои добивање на подобро, некои полошо. Но тоа беше овие односи и мислења на луѓето дека ми влијае многу повеќе. Научив дека никогаш не треба да го наречат некого само како една работа. Сите ние сме толку многу повеќе од тоа.

Ти велиш дека си "среќно во пензија." Што те натера да си одлучи да ја напушти сцената?

Тоа беше лесна одлука за мене да се "пензионира" од Бродвеј. По околу две и пол години брак, се чувствувавме како ние треба да започне со семејството. Додека јас сакав да остане на сцената што е можно подолго, во суштина имав ментално пензионирани и знаеше дека штом имавме нашето прво дете би да се направи со професионален театар. Но бевме изненадени да се најде дека децата не дојде лесно. Избрав да се подложат на ин витро оплодување и имаше многу лекови, тестови и снимки. Јас често ќе се врати дома од шоуто на полноќ, а потоа да се нагоре во 5:00 следното утро да се фати на метрото да се биде на лекар за третмани. На крајот Les Mis затворен и јас навистина се пензионира, надевајќи се дека мајчинството ќе биде наскоро. По завршувањето на концертот, поминав уште неколку години да се биде професионален неплодност пациентот и никогаш не се обидел да аудиција за друг шоу. Моето искуство во Les Mis беше толку убаво; Не сакав било која друга шоу за валкање прекрасна можност и меморија, која беше Бродвеј за мене.

Научив дека никогаш не треба да го наречат некого само како една работа. Сите ние сме толку многу повеќе од тоа.

Кажете ни за транзиција во вашата улога како мајка?

Работи на Бродвеј беше забавно, но во следната фаза е најстариот дефинирање за мене и мојот сопруг. Од ИВФ бил неуспешен, ќе стави во нашите документи да посвојат дете и брзо доби повик велејќи раѓање мајка беше ни избрани да бидат родители на нејзиното дете. Ние ги зеде нашите мали бебиња девојка дома и се туширани со бебето нешта, бидејќи немавме ништо пред тоа! Ние наречен неа Едем. Ние помина следните неколку недели во блаженство, со нашите раце полни со ова совршено прекрасно бебе. Тогаш нашите caseworker повика и рече нешто дојдени со раѓањето мајка, но дека тоа најверојатно ќе работат надвор - не да се грижите. Во Њујорк тие имаат правило, каде раѓањето мајка може да го промени нејзиниот ум до 45 дена откако таа се откажува од бебе. На денот на 42 моравме да се земе Едем назад кон нејзиното раѓање мајка. Ние мислевме дека ќе биде нашиот Авраам искуство, дека ние ќе добијам да се задржи Едем, на крајот, исто како Авраам доби за да се задржи Исак и не мора да го жртвува. Но тоа не работи на тој начин. Ние разговаравме бескрајно и плачеа заедно, но на крајот тоа не вродија со плод, како што мислевме. Јас никогаш не би почувствувал таква болка или болка или дека типот на загуба. Се молев за мир и добротворност, и двајцата сме благословени преку помирувањето. Никогаш не сум чувствувал како блиску до Спасителот како во тоа време. Мојот сопруг и јас станавме поблиски, бидејќи бевме со ист духовен опит во исто време. Бевме двете минува низ советување и процесот на жалењето, иако бевме во различни фази на тага и различни времиња. Зборувавме и соопштени еден тон, и беа интензивно отворен за духовните promptings и молитви. Ние се лепеа едни на други и се зголеми заедно.

Неколку месеци по Едем ја нема, ние се молеше за Небесниот Отец да биде во можност да се поправи она што не беше во ред со моето тело и дека ќе забремени. Ние остварува нашата вера во Неговата способност да лекува, дури и повеќе отколку што претходно имале. На искуство на која има и тогаш губи Едем ни даде сведоштва ни е потребно да се подигне на нашите деца начинот на кој ние сакале да, да се создаде семејство на длабочина, и да имаат брак сакавме. Се разбира, ние сакаме ние сè уште имаше нашата слатка Едем, но ние нема да се промени нешто што се случи, бидејќи од лекциите што научиле. Чудесно, што заврши со три деца во три и пол години и сега сум бремена со нашата четврта. Иако Мило ми е да се биде на страната на судењето, Мило ми е што му се доверени со такви тежок тест. Толку многу за тоа кои сме, јас и мажот ми, е дефиниран од страна на таа најтешките испитувања на губење на нашиот прв сладок ќерка.

Постојат моменти сега, како мајка на наскоро ќе биде четири деца, дека се чувствувам како "Се молев толку тешко за овие деца да се добие тука, но ние само ви го успори малку? Дали постои треба да биде толку многу вреска? "Мајчинството ме удри како тон на тули и понекогаш се чувствувам како неуспех. Тоа не е лесно. Се чувствувам како да сум на ролеркостер како мама и како човечко суштество. Имав утврдените идеи на вид на мајка би да биде, но реалноста хит брзо и тешко. Постојат работи кои можам да кажам дека јас сум добар во и други работи јас не мислам дека ќе се борат со колку ... како трпение!

Како ви се балансираат работата и семејството, се одлучува кој настани за вршење на сега?

Пред две години имав духовен поттикнувајќи да ги извршуваат мојата следна креативни потфат и ќе сними албум. Тоа е жртва Знаев дека требаше да се даде. Les Mis беше предвесник дека Небесен Отец го даде за мене користат како глас да ги споделат Дух и Евангелието со другите. Се чувствувам толку силно што Небесен Отец ми даде дека кредитните така што другите ќе го слушнете за мене, а јас се чувствувам како да сум би требало да даде придонес од моето време и таленти да направи нешто за Него.

Тоа е работа во тек, се обидуваат да балансираат сè. Почнавме процесот пред една и пол години со снимање на албум, но јас се уште се наоѓам себеси не се сигурни. Сум се нарекува некои пријатели кои работат и имаат деца да се види како тие управуваат со работите, и јас сум се молев и ќе со мојот стомакот за тоа што да каже ДА за и што да помине на. Зборот што постојано доаѓа до мојот ум како што се обиде да најде рамнотежа во моите улоги е "одделување." Кид време е дете на времето; работното време е работно време. Кога ќе го направите ова успешно, јас сум во можност да добиете повеќе направено во пократок временски период.

Како вие и вашиот сопруг рамнотежа семејни обврски со вашите вршење?

Секој помага надвор. Повеќето од моите настани за време на викендите, па мојот сопруг може да биде со децата. Јас често се вратат дома за да се најде дека тие гледавме сите филмови што реков да не и јаде многу на шеќер, но тие се сите толку среќни и тие сум имал шанса да го поминете супер забава време со својот татко. Кога работите се бурните, морам да се сети каде сето тоа дојде од.

Како да одржите вашиот талент додека управување со три деца и домаќинство, други обврски?

Пееме на целиот ден во нашата куќа. Музиката е дел од нас. Сум бил благословен со природно здрава глас тоа е прилично лесно да се одржува и ги бројам дека како голем благослов, особено во овие зафатен години подигање толку многу малите деца. Јас немам многу време за да се практикуваат, но кога ќе го практикуваат, моите деца брзо се кандидира во собата музика да се слуша и пее со мене. Детски интерпретации на моите песни се далеку повеќе забавен отколку мојот!

Зошто се одлучивте да се направи Time Out за девојки наспроти време надвор за жените? Што е вашата порака до младите жени или жените воопшто?

Јас секогаш сакав млади жени и се уште се чувствуваат како тинејџер во многу начини. Јас разбирам младите жени и се чувствуваат дека имаме искрен однос, дека тие ќе ги слушаат мене и ја слушне пораката треба да ја делиме. Најдов дека младите жени да одат во мојот настани да се слуша на Бродвеј ѕвезда, но излезе размислува за својот однос со нивниот Небесен Отец, кој е на сите дека јас некогаш би можеле да се надеваат на. Порака дека се чувствувам побарано да ги споделите со нив е за исполнување на мерката на вашата креација и како вродено креативните секој од нас е. Сите сме создадени од страна на Небесниот Отец и ние потоа пак имаат шанса да се создаде. Тоа е до нас да се зборува за Него и од Него замолете да ни помогне да видиме што Тој сака ние да им понуди на светот. Кога зборувам на група, јас предговор секоја песна со објаснување на она што се случува во приказната, а потоа поврзете го духовна и научни концепти. Во суштина, јас сум настава запознаени и едноставен евангелието доктрина во различен јазик - јазикот на Бродвеј приказни и музика. Овој јазик комуницира силно до мене и јас да видиме колку брзо се допре многу срца младите ", како и. Силно верувам дека луѓето треба да се слушне Евангелието на свој јазик, што и да може да биде, и јас сум ги нудат поинаков начин да се чуе и почувствува духот.

Каков совет би им даде на оние кои сакаат да продолжи кариера на сцената?

Треба да имате рок солидна сведоштво, кое ќе ви овозможи да се донесат правилни одлуки кога се соочени со тешки ситуации. Вие не може да се каже дека ќе ја добиете вашата сведоштво штом еднаш ќе почнете вршење. Тоа мора да биде таму веќе или на друго место, вашиот дух, нема да преживее. Вршење удира долу на твојата душа и ќе ве праша да се прашуваат што е за кој си.

Ако има нешто друго што сакате да го направите и може да се живее без вршење, тогаш продолжи тоа. Меѓутоа, ако не можете да живеете без вршење, тогаш ќе треба да ја извршуваат.

Што предвидувате за себе во иднина?

Ја гледам мојата ЦД и да се зборува на девојките како време и нуди во моментов. Тоа не е работа. Тоа е забавно, чест. Јас ќе настапи за остатокот од мојот живот, без разлика дали тоа е два пати месечно или еднаш на секои десет години. Како мајка, сакам да се продолжи да се поттикне дома со музика и приказни кои сакам и каде ние им помагаме на секое дете се развие своите индивидуални таленти. Јас сум возбуден за денот кога моите деца "го добие", а тие се нивните сопствени сведоштво на оние нешта што мојот сопруг и јас се учејќи ги за Спасител и помирувањето. Тоа е апсолутно најдобар иднина може да се предвиди.

На прв поглед

Сандра Turley


Локација: Северна Потомак, д-р

Возраст: 33

Брачна состојба: среќно оженет

Деца: 6 годишна ќерка, 4-годишен син, 2 1/2 годишна ќерка

Професија: Мамо, пејач / изведувачот / звучник

Училишта каде учат: БУМ

Јазици кои говорите на Главна страница: на англиски и британски (ние многу смешно акценти и мојата најстара ќерка е сигурно дека зборува во британски акцент е различен јазик)

Омилена Химна: "Знам дека мојот Избавител живее"

На интернет: www.sandraturley.com

Интервју со Nollie haws . Слики искористена со дозвола.

Сподели ја оваа статија:

6 Коментари

 1. Nollie haws
  11:04 на 25 јули 2012 година

  Интервјуирање Сандра беше задоволство, и лично и професионално. Добив совет за неа од заеднички пријател и откако ќе го направите некои истражувања на Сандра, јас бев многу импресиониран со неа и сакам да го правам нејзината приказна. Но јас, исто така знаеше дека таа ќе направи други интервјуа за неа вршење кариера и сакав да бидете сигурни дека ова беше еден различен и дека тоа се однесува на некои различни аспекти на нејзиниот живот, освен Бродвеј. Јас не беше разочарана што Сандра беше доволно милостив да ги споделат и нејзините триумфи и борби. Бев изненаден кога таа изјави дека нејзините предизвици со неплодност и усвојување беа далеку позначајно во обликувањето нејзиниот лик од било која изведба таа ќе направи. Таа е апсолутно прекрасен да се зборува со, една жена на длабочина, благодат, хумор, и вера. Му реков на мојот сопруг по интервјуто што бев сигурен дека ќе биде пријатели, ако живеевме во близина на едни со други. :) Се надевам дека ќе имаме шанса да се сретне со неа во лице некаде.

 2. Chrysula
  11:23 на 25 јули 2012 година

  Се сеќавам кога Сандра и Џош изгуби Едем, заедно со целата наша заедница. Претходна години на третмани и жртва да стане родители биле толку тежок за двете од нив и сите ние се радуваше кога таа дојде до нив. Но неверојатна радост, како секој од своите деца пристигнаа е неописливо за оние од нас набљудување од далеку. Јас за еден сум благодарен Сандра го слушав promptings да излезе од пензија и откриеме нов модел на работата и семејството што ги чествува нејзиниот повик како мајка и нејзиниот повик како пејач и духовен influencer. Тие се подеднакво важни и валидни.

 3. Мејси
  12:10 на 25 јули 2012 година

  Јас веќе сакан и почитуван Сандра толку многу како изведувач и ќерка на Бога, туку почит и љубов се зголеми толку многу како резултат на читањето на оваа. Таа е неверојатен талент и одличен, одличен пример.

 4. Шери Младите
  02:10 на 25 јули, 2012

  Сандра,
  Толку интересно да ја прочитате вашата приказна за MWP и се израмни по многу години (можете да прочитате рудникот ако сте толку наклонети.)
  Ние се пресели во Прово UT и исто така имаат една куќа во Меса Az од Том и Стејси. Нивната ќерка Сиднеј е русокоса девојка на веб страната на млади амбасадори.
  Се сеќаваш ли кога ти ми зборуваш (тоа Њу Ханаан или Стемфорд? Беше) и таа беше едно мало девојче со големи соништа и вие бевте хероина во нејзините очи? Сте биле толку многу слатка со неа и таква прекрасна пример за она што таа сакаше да стане.
  Во логорот Младите амбасадорот ова лето (таа е Џуниор во планината. Прикажи ХС во Меса оваа година) таа беше доделена 2 сола и на повеќе групни броеви, па некои од нејзините соништа доаѓаат точно.

 5. Хедер В
  09:00 на 8 август 2012

  Ова беше една убава и чесна интервју за што јас целосно уживаа читање. Ви благодариме и за споделување на вашите таленти со нас.

 6. Есмералда Картер
  07:34 на 30 Август 2012

  Сандра, ви благодарам многу за споделување на себе со млади жени на светот и нивните мајки. Александра беше во можност да се сретне со вас во младинска конференција на SVU во август и таа absolutley сакаше чувство вашиот Дух. Можам да замислам таа е толку многу како тебе беа на 15. Таа беше во можност да пее "I Feel Мој спасителите љубов" на конференцијата и имам слушнато толку многу луѓе да одговарате како таа песна пееше ги зајакна своите сведоштва. Тоа е навистина она што музика е за сите, или треба да биде. Таа се бори на 15 со чувство таа несигурност и сомнеж дека таа навистина го става на себе. Таа е благословен со неверојатни подарок и се надевам дека таа ќе ја прочитате оваа статија и да продолжат да го следат нејзиниот Праведен соништа и да го споделат своето подарок со светот.

Остави Одговори

Оптимизација Напојувано од Платинум оптимизација од Techblissonline