Животи за Користење

Ноември 10, 2011 од admin

7 Коментари

Јас мора да даде

Јас мора да даде

Кирстен Monson

Време на посетата на Индија во мај 2010 година, мајка на пет деца Кирстен Monson откриени убава занатски работата на локалните жени и утврди дека таа ќе обезбеди начин за нивната работа за да се постигне приемчив на пазарот. Резултатот беше Elevita, еден сајт кој продава производи од занаетчии во земјите во развој, а потоа Инките сите приходи назад во локалните заедници. Во ова интервју, Кирстен зборува за статусот на жените во земјите таа служи и на хард дискот се чувствува од Дух да им помогнат.

Сподели ја оваа статија:

26 октомври, 2011 од admin

6 Коментари

Свадба Дами

Свадба Дами

Бети Ен Кертис, BJ Medler, Сенди Кларк, и Тери Mastny

Песочна Кларк, Бети Ен Кертис, Тери Mastny, и BJ Medler исполнети кога сите тие живееле во ист оддел во Naperville, ИЛ. Како и нивните деца израснал и се ожени, се свртеа кон едни со други за да помогне во составувањето свадби. Ова им помогна да ги развијат своите таленти и се стекнат со репутација како луѓето да се јавите за да се организираме дипломирањето партии, свадби, погреби и настани во заедницата. Преку нивните заеднички услуги, тие станаа доживотно пријатели, развиле своите таленти и продлабочи своите сведоштва на евангелието. Иако тие сега живеат низ целата земја, тие се уште се заедно редовно да работат и да играат заедно.

Сподели ја оваа статија:

2 Јуни, 2011 од admin

9 Коментари

Како предвремено член на Црквата во Москва, Татјана е суштински придонесува за воспоставување на евангелието во Русија. За седум години, таа водеше хорот на членовите на црквата, кој пееше химни и фолк песни, турнеи со своите настапи и снимени албуми. Татјана зборува лукаво за влијанието на руската култура на духовноста во својата земја и за огромна работа таа се стави во градењето на Црквата во својата татковина.

Сподели ја оваа статија:

4 мај 2011 година од admin

10 Коментари

Сузан Anneveldt знае дека, иако таа е единствената членка на нејзиното семејство да се приклучат на Црквата во овој живот, нејзината страст за семејна историја работа доведе нејзиниот покоен проширена членови на семејството на евангелието преку храм работа. Како една жена се грижат за стареењето на родителите и живеат далеку од нејзиниот локалниот огранок во Холандија, Сузан се бори против чума на осаменост со нејзиното сфаќање на светска заедница на Евангелието и за осигурување на вечна семејства.

Сподели ја оваа статија:

6 април 2011 од admin

23 Коментари

Swarupa Katuka е роден и израснат во Индија, се приклучи на црква во 1988 година, а моментално живее во Њу Делхи. Во 1995 година, како мајка на две деца, Swarupa одлучи да им даде своето трето дете на семејството пријатели кои не би можеле да имаат сите деца од сопствениот. Во ова интервју, таа ги споделува интимен поглед во нејзиниот секојдневен живот, државата на Црквата во Индија, како и односот што го има со неа посвоената ќерка.

Сподели ја оваа статија:

Март 23, 2011 година од admin

15 Коментари

Лиз Shropshire е основач и директор на Фондацијата Музика Shropshire, која обезбедува слободен музички инструменти и инструкции за поранешниот дете војници и бегалците во Косово, Уганда и Северна Ирска. Од 1999 година, повеќе од 10.000 млади луѓе учествуваа во Фондацијата Shropshire Музика класи.

Сподели ја оваа статија:

6 Јануари 2011 година од admin

10 Коментари

Како дипломиран на Caltech со д-р во хемија, Елизабет Krider разбира науката. Таа, исто така го разбира дека духовни искуства се реални. Елизабет користи нејзиното знаење на науката и нејзината вера во Бога да поставуваат прашања за тоа како функционира светот и таа сега поминува заедно дека вештината на научни дедуктивно расудување на своите деца, така што тие, исто така, може да се разбере светот околу нив.

Сподели ја оваа статија:

10 ноември 2010 од admin

2 Коментари

"Слушајте и послушни"

"Слушајте и послушни"

Teruko Tsuneda Nakayama

Teruko Nakayama бил израснат во јапонската семејство во Хаваи и иако нејзините родители се практикува будизмот, таа никогаш не било формална верска обука. Раѓањето на нејзиното прво дете, иако, мотивирани неа да се бараат за вистината. Сега во нејзините 80-ти, Teruko и нејзиниот сопруг се служи три мисии за Црквата.

Сподели ја оваа статија:

1 Септември 2010 од admin

2 Коментари

Kimmie е опремен во нашата прва слика есеј. По тешко детство, Kimmie се приклучи на црква во Кореја. Сега успешен бизнис сопственикот, Kimmie зборува за тоа како лековитите својства на додатоци алги од нејзиниот козметичка компанија помош луѓето да ги надминат ослабувачки болест. Таа започна непрофитна да им помогне на оние кои не можат да си дозволат третмани имаат пристап до нивните бенефиции.

Сподели ја оваа статија:

8 Јули, 2010 од admin

3 Коментари

Vicki Далија е мајка на осумнаесет деца, од кои осум се донесени. Таа исто така работи семеен бизнис и непрофитна сиропиталиште во Гватемала. Таа го гледа раката на Господ водителка нејзината работа помагање на децата. Во ова интервју, Vicki кажува на испитувања и награди за формирање на сиропиталиште и нуди корисни перспектива на родителството и живеат госпел-центрирани живот.

Сподели ја оваа статија:

27 април 2010 година од admin

4 Коментари

Во февруари 2001 година, Marilynn Кларк ја посети Африка во хуманитарна експедиција и патувањето ја даде визија за нејзината иднина работа. Таа оттогаш почна Inside Out учење, систем на настава која се воведува критичко размислување, креативност, и морална перспективи за африканските деца од училишна возраст. Marilynn разговара за тоа како смирение и нејзиното искуство во црква callings го направија Импресум можно.

Сподели ја оваа статија:

30 Март 2010 од admin

10 Коментари

Зголеми како католик во Род Ајленд, Стефани Soper доживеа моќна комуникација со Бог дека ја доведе да се приклучат на Црквата пред дваесет години. Оттогаш, таа има развиено нејзиниот подароци на комуникација со Бога и го користи овие дарови да обезбеди интуитивен читања и емоционални исцелување работа за другите во Црквата.

Сподели ја оваа статија:

Оптимизација Напојувано од Платинум оптимизација од Techblissonline