Мислења тагирани "приспособување"

4 октомври 2013 година од admin

17 Коментари

Suzi Феи е побожен мормонска, сопруга и мајка. Таа е исто така пресметковни биолог и ентузијастички кариера жена која вели дека нејзината природна склоности да ги извршуваат професијата често донесе анксиозност и осаменоста додека растат во Црквата. Но нејзиниот живот се промени кога таа се запознала со својот биолошки родители, и Сузи почна чувство поудобно во сопствената кожа. Таа ги охрабрува жените да прифатат нивните природни таленти и поминуваат повеќе време верувајќи во Бога и помалку време се грижи за културните очекувања.

16 мај 2013 година од admin

7 Коментари

Додека растев во Алберта, Канада, Елизабет Bectell се заколна дека никогаш нема да живее на фарма. Но по дипломирањето на колеџ и служат со полно работно време мисија, Лиз сама се најде назад во познати територија. Сега таа е жена добиток ранчо во близина Cardston, наоѓајќи среќа во нејзиниот избор, нејзиното семејство, нејзиниот заедница и нејзината доверба во небесен Отец.

14 ноември 2012 од admin

5 Коментари

Маја Браун-Цимерман е отворен Латина мајка на две деца со посебни потреби. Таа има Марфанов синдром. Маја заработил Мастерс во јавното здравство од државниот универзитет во Охајо и има одредени интереси во застапувањето пациентот за оние со хронични заболувања. Таа пишува за WebMD и предава на Valiants во нејзината одделение.

5 септември 2012 година од admin

14 Коментари

Негување љубов на наука

Негување љубов на наука

Кристално Croshaw

Кристално дојде од бурна воспитување, помина од згрижувачки дом за да се поттикне дома пред решавање со нејзините баба и дедо како тинејџер. Таа не беше до таа била млада самохрана мајка која мисионерите тропнал на нејзината врата и донесе сосема нов светлина во нејзиниот живот. Сега таа е успешен мобилен и молекуларна биологија професор, посветен мајка и да се залагаат за жените. Кристално прифаќа секоја можност да ги учат другите убавините на науката, да се биде жена, и на љубовта Исус Христос има за нив.

25 ЈУЛИ 2012 од admin

6 Коментари

Сандра Turley живееле сонот на многу кои се стремат изведувачи, кога таа беше фрлен во улога на Cosette во Les Miserables на Бродвеј на возраст од 21. Таа раскажува нејзиниот пат на сцената и како Евангелието влијание врз нејзиниот одлуки во врска со кариерата и семејството. Сега "среќно пензионирани", таа е донесена на нови улоги, да стане мајка по долги неплодност борби, неодамна објавувајќи CD на Бродвеј хитови, и инспиративна млади жени низ САД како професионален звучник.

27 март 2012 година од admin

2 Коментари

Холи на ридот

Холи на ридот

Холи Ричардсон

Како прв професионален бабица избран за државата законодавната и во модерните времиња, Холи Ричардсон веќе има импресивен влијание. Но нејзиниот дофат не завршува тука: како автор на еден од највлијателните политички блогови Јута, Холи на ридот, и како мајка на 24 деца (20 донесени од 8 земји), Холи желба да им служи, да го подобри животот на другите и да бидат вклучени во нејзината заедница инспирира на безброј луѓе. Холи зборува за нејзините патување во усвојувањето, смртта на четири од нејзините деца, нејзината љубов на политиката и нејзината желба да го следат Дух каде тоа води следната.

1 февруари 2012 година од admin

11 Коментари

Свесен Фокус

Свесен Фокус

Анонимни

Семејства со транс-расна посвоени деца стануваат се повеќе заеднички, и во рамките на LDS заедница и без. Но што е тоа сакал да растат како тоа дете во семејството кое не изгледа како вас? Овој анонимен перспектива, од азиски жена усвои во бело семејството како бебе, дели болка и радост да биде усвоен во транс-расна семејство.

21 септември 2011 од admin

16 Коментари

Кога Линдзи Redfern и нејзиниот сопруг им било кажано дека никогаш нема да биде во можност да носат своите деца, Линдзи се прашував зошто таа беше одземена можноста да биде ко-креаторот со нејзиниот небесен Татко. Но, бидејќи на професионално искуство на нејзиниот сопруг и голем број на чуда на патот, Линдзи откри радости и предизвиците на отворен усвојување и сега им помага на другите да се движите истата патека.

5 Август 2011 од admin

5 Коментари

Додека голем број на мајки жонглирам деца и кариера, Бони се балансираше деца како кариера. Таа е мајка на нејзиниот сопствен четири биолошки деца, како и нејзините шест деца усвоени, и многу згрижувачко деца биле благословени од нејзина грижа и љубов. Таа не знаеше дека ова е дел од планот за неа, но таа дојде да се разбере Божјото Слово, и следете го. Тој ја доверлив, и таа дознава дека тешко нешта во животот донесе многу благослови.

2 Август, 2011 од admin

14 Коментари

Слика портрет: Аманда Lythgoe

Слика портрет: Аманда Lythgoe

Манчестер, КТ, 2 Август 2011

Најтешкиот избор сум направил во мојот живот беше кога ...... на возраст од 19 го одбрав да го следат promptings на духот и место моето бебе за посвојување. А слатка машко бебе, само два дена стар, лежеше на болнички кревет меѓу мене и неговиот birthfather. Држев неговата малечка рака како што [...]

6 април 2011 од admin

23 Коментари

Swarupa Katuka е роден и израснат во Индија, се приклучи на црква во 1988 година, а моментално живее во Њу Делхи. Во 1995 година, како мајка на две деца, Swarupa одлучи да им даде своето трето дете на семејството пријатели кои не би можеле да имаат сите деца од сопствениот. Во ова интервју, таа ги споделува интимен поглед во нејзиниот секојдневен живот, државата на Црквата во Индија, како и односот што го има со неа посвоената ќерка.

2 февруари 2011 од admin

28 Коментари

Сиднеј Младите има пет деца, но таа никогаш не била бремена. Во ова интервју, Сиднеј опишува својот пат низ четири отворени посвојувања и претпоставката за старателство над еден тинејџер. Таа е пример посветен Рекреација врз децата кои не биле birthed неа, но кои биле запечатени со неа.

20 Октомври 2010 од admin

15 Коментари

На возраст од дваесет и три, Сабина Suggs беше дијагностициран со хронична миелогена леукемија (CML). Нејзиниот рак беше во ремисија за повеќе од една деценија, кога станува неочекувано се врати во 2009 година. Сабина е исто така член на воздухопловната / Јута Националната гарда на воздухот САД, служи мисија во Холандија и северна Белгија, и е мајка на едно усвои ќерка. Во ова интервју Сабина споредува работи за животното патување и научени лекции на патот.

18 август 2010 година од admin

6 Коментари

Pauline Санчез е роден во Хоган бабата на Навахо Резервирање во Аризона. На возраст од осум до дипломирањето од средно училиште, Полин помина учебни години кои живеат со бело семејство во северниот дел на Јута, како дел од Индискиот програма за практикантска на црквата. Pauline го опишува чувството изгуби во различни светови и како нејзиниот мајчин јазик помогна да ја разбере вредноста на нејзините искуства. Таа е на Советодавниот одбор на Фондацијата Anasazi, програма пустината третман за проблематични тинејџери и нивните семејства. Таа, со нејзиниот сопруг Езекиел, биле прифатени како Аризона Родителите на годината во 2001 година, а во 2002 ја доби Националната извонредност во Воспитување награда.

13 јули 2010 година од admin

10 Коментари

Тешка работа да се направи

Тешка работа да се направи

Евгенија Хенкок

Иако вети во својот патријархални благослов дека таа ќе биде во брак во овој живот, и да биде мајка на децата, Genie претвори 39 уште една. Демонстрацијата исклучителни трпение и смирение во своите молитви, Genie потоа се состанаа и се оженил со татко на седум деца. Двојката има донесено две злоупотребува тинејџери, како и. Џинот зборува за тоа што е маќеа и со предизвикот на се откажува целина ќе нечии кон Господ.

8 Јули, 2010 од admin

3 Коментари

Vicki Далија е мајка на осумнаесет деца, од кои осум се донесени. Таа исто така работи семеен бизнис и непрофитна сиропиталиште во Гватемала. Таа го гледа раката на Господ водителка нејзината работа помагање на децата. Во ова интервју, Vicki кажува на испитувања и награди за формирање на сиропиталиште и нуди корисни перспектива на родителството и живеат госпел-центрирани живот.

Март 17, 2010 од admin

17 Коментари

Неочекувано мајчинство

Неочекувано мајчинство

Тифани Петерсон

Како еден 34-годишен, Тифани проследено совети неа патријаршиски Благослов е да ги искористи можностите кои ги нуди со неа, што резултира со полн со можности за кариера, патување авантури и духовни моменти живот. Но, тогаш, кога нејзината сестра стана обземен со одговорностите на една мајчинството, Тифани запленети еден поинаков вид на можност: таа претпоставува правни притвор на својот девет-годишниот внука и стана мајка на едно основно училиште возраст дете во текот на ноќта.

16 февруари 2010 година од admin

8 Коментари

Во 2005 година, Шенон Кокс основана Хаити Корени, организација што испраќа 133 сиромашните Хаити деца на училиште, секоја година. Шенон раскажува неочекувани усвојување на нејзината Хаити син и начини тоа го отвори срцето и умот за маките на Хаити силна волја луѓе. Оваа млада мајка на четири афирмира неочекувани текот на нејзиниот живот не е последица на случајност, но божествена интервенција.

17 септември 2009 година од admin

3 Коментари

Како мајка на единаесет деца - десет усвои со посебни потреби-Dee Dee Шипли веќе има полни раце. Но додаде дека 42 години од дијабетес и фактот дека во 2002 година Dee Dee го изгубила видот во срцето бај-пас хирургија. Сепак, Dee Dee гледа чуда секој ден и неисцрпно ја става целосна доверба во Господа.

Оптимизација Напојувано од Платинум оптимизација од Techblissonline