Posts tagged 'Калифорнија

18 АВГУСТ, 2014 година од admin

6 Коментари

Само кога Наоми Воткинс помисли дека таа е направено со училиште засекогаш, таа се чувствува Господ пренасочи нејзиниот пат. Сега таа сака да ги охрабри другите жени да се најде дека инспирација за себе. Да им помогне со таа цел, таа го основала Стремејќи мормонска Девојка, непрофитна организација за цел да го поддржи и да го славиме образовни и професионални аспирации на LDS жени. "Бог не постави ограничувања за нас", Наоми вели: "и учење да се слуша и да ги следат Дух се воделе вештини за развој."

16 јули 2014 година од admin

7 Коментари

Да биде сад

Да биде сад

Jamillah Али-Rashada

Како млада жена, Jamillah Али-Rashada молеше дека Аллах ќе нека живеат да се подигне деца. За возврат, таа вети дека ќе им помагаат на другите за остатокот од својот живот. Таа се чува тоа ветување во обид да биде сад за Духот и насоки. Кога Jamillah приклучи на LDS црква пред три години, таа ја најде патот што води кон нови и длабока начини за доделување на Божјите деца. "Јас сум бил намисли и повика на оваа за толку време како ова", вели Jamillah. "Ако тоа е работа и на услугата што јас треба да се изврши, тогаш тоа е мојот Небото."

9 април, 2014 од admin

4 Коментари

Слика портрет: Лаура Breksa

Слика портрет: Лаура Breksa

Ричмонд, Калифорнија, 2 април 2014 година

"Бог беше како сосед кој живеел неколку куќи по улица. Шлапкав за него кога нешто е прекината, се врати да се соберат на поправени проблем, се бранува мојата рака во неизговорена благодарение и брзината се врати назад. "

5 јуни 2013 година од admin

5 Коментари

Мохавк Junkie

Мохавк Junkie

Jessamyn Ло

Jessamyn Лау, средно училиште осипување претвори студентот по уметност претвори МБА, зборува за нејзината филозофија на преземањето ризик и нејзината доверба да се биде ќерка на Бога. Нетрадиционални кариера, патот Jessamyn има ја доведе од waitressing на наставата во Кина и сега за градење на полето на социјално претприемништво. Таа е доказ дека пресметани ризици може да се исплати. Нејзиниот совет? Бидете храбри. Да биде намерно. Биде молитвена. И обидете се добивање на MOHAWK.

6 март, 2013 од admin

25 Коментари

Бети Стивенсон израснал во афро-американската заедница во близина на Сан Франциско. По спиралното преку насилните врски, трговија со дрога и затвор, таа се приклучи на црква. Бети служи за многу години како помош општество претседател на новоформираната Оукланд Деветта филијала, составена од некои од најсиромашните населби Оукланд, и таа е основач на организацијата кој е домаќин на слободен фудбалски кампови. Покрај тоа, Бети е подигање на нејзините три правнуци.

21 октомври 2012 година од admin

19 Коментари

Американец образование

Американец образование

Ракел Перез Џонстон

Ракел Џонстон е поранешен кубански бегалци кои дојдоа во Америка на возраст од 10 години Меѓу благослови откри во САД, Ракел научив за вредноста на образованието и стана конвертира во Црквата. Таа помина и на оние наследства на со неа седум деца.

Ноември 29, 2011 од admin

11 Коментари

Инструмент на Homecoming

Инструмент на Homecoming

Јоана Брукс

Јоана Брукс се појави како важна коментатор на Mormonism за мејнстрим медиумите. Всушност, оваа година политичко неа именуван како еден од 50 коментатори да се види во Америка. Таа во моментов е шеф на Катедрата по англиски јазик и компаративна книжевност во Сан Диего Државниот универзитет. Таа пишува за Mormonism и политиката за религија Екстремни и е автор на askmormongirl.com.

17 август 2011 година од admin

16 Коментари

Како потпретседател на Силиконската долина гигант, Oracle, за 17 години, Лиз Вајсман научиле да се каже не на какви било заложби кои не се работи, црква или нејзините четири деца. Сега како автор и управување со сопствен раководството консултантски услуги, Лиз работи со нејзиниот сопруг дома и неодамна го посети нејзиниот 32. земја. Таа се чувствува нејзиниот најголема чест, иако, е ставање сè што научил да работат за доброто на Црквата.

5 Август 2011 од admin

5 Коментари

Додека многу мајки жонглирам деца и кариера, Бони се балансираше деца како кариера. Таа е мајка на нејзиниот сопствен четири биолошки деца, како и нејзините шест деца донесени и многу друго деца биле благословени од нејзината грижа и љубов. Таа не знаеше дека тоа е дел од планот за неа, но таа дојде да се разбере Божјото Слово, и следете го. Тој ја доверлив, и таа дознава дека тешко нешта во животот се донесе многу благослови.

Март 31, 2011 од admin

9 Коментари

А популарен спикер на LDS младите и жените низ целиот свет, Барбара Barrington Џонс дели на настаните и лекциите од својот живот кои имаат дозволи таа да допре толку многу во нејзините 24 години на јавно говорење. По кариера како балетан и дванаесет години во навредлив брак, Барбара се оженил со многу постар маж со кого таа се најде на Црквата. Со нејзиниот заштитен знак вера, сила и мудрост, Барбара му ја кажува својата извонредна приказна и ја споделува бисери на мудроста.

23 Февруари 2011 од admin

16 Коментари

Мелиса Puente е Еми добитник на телевизија уредник и мајка на две групи на близнаци, на возраст од 4 и 2 Со четири момчиња во три, Мелиса се чувствува напнатост во нејзиниот дом, кој не го рефлектира својата благодарност на се има нејзините деца безбедно со неа . Таа се соочат со предизвикот да се прочита родителство книги и документира нејзините одговори на својот веб-сајт, учење мама. Таа сега е потребно нејзиното образование како мајка како сериозно како нејзиното образование како ТВ уредник.

16 февруари, 2011 година од admin

15 Коментари

Шу-Chih пораснав во Тајван, дојде до САД од страна на себе си како тинејџер и се приклучи на мормонската црква. Таа мораше да се надминат многу пречки, вклучувајќи го семејството неодобрување, кои живеат во странство и подигање на три деца, како една мајка. Шу-Chih е искусен уметник и сопственик на свој уметничко училиште каде што предава на растечката кинеска популација во Ирвин, Калифорнија

Јуни 16, 2010 од admin

1 Коментар

Живеат Најважен

Живеат Најважен

Ребека Cressman

Како средношколка, Ребека одлучи дека емитувањето беше дефинитивно не е индустријата во која таа сакаше да работи. Сепак, нејзиниот динамичен радио личност и карактеристичен глас отвори вратите за телевизија и радио работа која таа води дробни како нејзините три синови биле млади. Сега со возрасни деца, Ребека е домаќин на ФМ 100,3 во Солт Лејк Сити и домаќин на БУМ ТВ.

Октомври 28, 2009 од admin

4 Коментари

Од танцува пелени

Од танцува пелени

Лиза Хес Џонс

Лиза Џонс е мајка на два сина, еден на мисија и еден во средно училиште. Но, пред таа беше "мама", таа беше еден соло танчар на Њујорк балет 1975-1985 и миленик на основачот на компанијата Џорџ Balanchine. Лиза зборува за овие два различни епохи во нејзиниот живот и зошто таа беше толку спремни да се транзиција од размислување за себеси како танчерка да размислувам за некој друг како мајка.

19 октомври 2009 година од admin

5 Коментари

Две родени деца Лин Андерсон врши ретка генетска болест - булозна булоза (ИО) - кој ги спречува кожата на детето да расте со нивното тело. После триесет години дојат своите деца и тагува нивната смрт, Лин основана организација која собра пари за ИО истражување на Универзитетот Стенфорд. Лин сега се радува во ново дозволено постапување што ќе ги спаси животите на многу деца ИО.

Оптимизација Напојувано од Платинум оптимизација од Techblissonline