Мислења тагирани 'дипломиран училиште "

9 јуни 2011 од admin

12 Коментари

Облечени за успех

Облечени за успех

Athelia Уули Lesueur (ЦК)

Кога здравствени предизвици излета од шините соништа на CK се биде танчерка, таа resourcefully води друг интерес, моден дизајн, што ја принудило да почне свој бизнис: скромни фустан компанија Shabby на Apple. Визија на CK за нејзината компанија произлегува од нејзиното верување дека модата може да биде моќна алатка за нагласување на женственоста жени, па дури и нивната духовност, како и алатка за давање добротворни. , Неодамна се ожени на 32, ЦК одразува на тоа како процес на отпочнување нејзината сопствена компанија доведе до нејзиниот зрели ставови за брак.

Април 20, 2011 од admin

9 Коментари

Јулија Klebingat израснал во Рига, Латвија, која тогаш била дел од Советскиот Сојуз. Воведен за да на Црквата, кога Brigham Young универзитетот Наследството Диксиленд Бенд врши во нејзиниот роден град, се омажила на 19 и присуствуваа Ricks колеџ. Јулија раскажува културен шок на таа искусни венчаат, се приклучи на црква и да се пресели во САД во толку кратко време, и благословите што доаѓаат во нејзиниот живот, бидејќи тоа време. Таа се подготвува да се движат од Франкфурт, Германија, во Киев, Украина, да им служи на заедно со нејзиниот сопруг, кој ќе претседава во Украина, Киев мисија.

Март 23, 2011 година од admin

15 Коментари

Лиз Shropshire е основач и директор на Фондацијата Музика Shropshire, која обезбедува слободен музички инструменти и инструкции за поранешниот дете војници и бегалците во Косово, Уганда и Северна Ирска. Од 1999 година, повеќе од 10.000 млади луѓе учествуваа во Фондацијата Shropshire Музика класи.

Март 9, 2011 од admin

14 Коментари

Студент на латински и грчки и младиот и надежен реформаторот на образованието, на Lia Collings е веќе ангажирана во наставата нејзините три ќерки во врска со овие работи таа сака. Lia зема инспирација за тоа како да се испреплетуваат нејзиниот научни и мајчинска определба од passel на мајките во нејзиниот Њу Хевн, КТ, гранка. Таа поттикнати и состави книга есеи за нивните искуства, за која таа има право Избор мајчинство.

2 февруари 2011 од admin

28 Коментари

Сиднеј Младите има пет деца, но таа никогаш не била бремена. Во ова интервју, Сиднеј опишува својот пат низ четири отворени посвојувања и претпоставката за старателство над еден тинејџер. Таа е пример посветен Рекреација врз децата кои не биле birthed неа, но кои биле запечатени со неа.

6 Јануари 2011 година од admin

10 Коментари

Како дипломиран на Caltech со д-р во хемија, Елизабет Krider разбира науката. Таа, исто така го разбира дека духовни искуства се реални. Елизабет користи нејзиното знаење на науката и нејзината вера во Бога да поставуваат прашања за тоа како функционира светот и таа сега поминува заедно дека вештината на научни дедуктивно расудување на своите деца, така што тие, исто така, може да се разбере светот околу нив.

27 Октомври 2010 од admin

12 Коментари

Јас сум дома

Јас сум дома

Хедер Willoughby

Хедер Willoughby откриени имаше судбина: да учат етномузикологијата и се врати во неа учат во сакана земја на нејзината мисија, Кореја. Сега е професор на Ewha Womans универзитет во Сеул, најголемиот универзитет на жените во светот, Хедер учи компаративна класи култура, како и часови за половите и човековите права. Таа има посебна благодарност за Pansori, на традиционалниот корејски музика, и се чувствува длабока духовна врска кон оваа земја што го сака.

13 Октомври 2010 од admin

44 Коментари

Кетрин Хемфри беше во брак со нејзиниот прв сопруг за 28 години. Родители на шест деца, Кетрин и нејзиниот сопруг служел заедно како претседатели мисија во Бразил, кога таа беше 32 години. Нивниот брак полека распуштена по таа дозна дека нејзиниот сопруг ја проневерил од клиенти и се disbarred. Како самохрана мајка, таа се вратија на училиште, завршувајќи магистратура и докторат Тринаесет години по мажење нејзиниот втор сопруг, тој беше дијагностициран со акутна болест на мозокот која полека го ограбен на познанието и функција.

15 септември 2010 година од admin

8 Коментари

Овој динамичен мајка на пет возрасни деца дели нејзината љубов на патување, на читање, на науката и нејзиниот восхит на сопствената мајка. Камила служи како претставник на Црквата јавни работи во Сан Франциско, и таа понатаму придонесува за нејзината заедница со тоа што повереник на Национално јавно радио основање, Беркли Банкрофт библиотека, Сан Франциско меѓуверски совет, и пречка Америка.

4 Август, 2010 од admin

10 Коментари

Saren Eyre Loosli, ко-основачот на моќта на веб-сајтот мајки, зборува за тоа како нејзината образовна позадина и нејзините лични предизвици како мајка на пет млади деца ја доведе да се создаде веб-сајт кој има за цел да ги поттикне мајки преку создавање на мрежи на поддршка и значајни мајчински ресурси. Таа, исто така зборува отворено за нејзината сопствена борба да се балансираат мајчински со желба да се направи влијание во светот, и како, во крајна линија тие две цели се мешаат.

21 Јули 2010 од admin

3 Коментари

По нејзината четврта последователна спонтан абортус, Хедер Оман, се сврте кон блогирањето да го изразат нејзините чувства за нејзиното искуство и мормонска мама војни беше роден. Хедер исто така, основана живеат со ПКД, онлајн заедница за луѓе, како си, со полицистични бубрезите. Хедер зборува за она што таа го прави да се грижи за нејзиното тело во лицето на хронични болести и важната улога на онлајн поддршка заедници како оние таа е основана.

23 јуни 2010 година од admin

9 Коментари

Како што сугерира нејзиното име, Рут е олицетворение мудар, вечен избори: По се само еден во нејзиното семејство да се приклучат на црквата во нејзиниот роден Боливија, Рут дојде до САД да ги извршуваат дополнителна обука како стоматолог. Смртта на нејзиното прво дете беше дробење, но таа го одбра да издржи уште две бременост, секоја резултира со здраво дете иако бара месеци на одмор во кревет. Таа во моментов бремена четврти пат. Рут разговара за тоа како таа го користи својот пат, додека на одмор во кревет, како таа го користи својот стоматолошки вештини за добро, и како таа го цени се во можност да поминуваат време со своите деца.

9 Јуни 2010 од admin

3 Коментари

По издржување мисија во нејзината родна Венецуела, Инес Pinate се оженил со друга врати мисионерска само за да имаат брак крајот три години подоцна со развод. Сега, со 8-годишниот син, оваа самохрана мајка присуствува медицинско училиште. Во нејзиното интервју, Инес изразува својата љубов кон нејзиниот небесен Отец, и објаснува како да се биде лекар им помага на нејзиниот биде подобар христијанин.

12 мај 2010 од admin

8 Коментари

По се во можност да имаат само едно дете, Рут Renlund стана лична повреда судењето адвокат. На врвот на еден долг и исполнет професионален живот, Рут сега стана сопруга на општите орган служат во Јужна Африка. Во нејзиното интервју, Рут се дискутира за предизвиците на кои имаат единствено дете во црква култура, и како таа се transitioned од тоа да биде независна професионална за да служат со својот сопруг во една странска земја.

Мај 4, 2010 од admin

31 Коментари

Сини брак Док триесет и пет дена откако се вратил дома од неговата мисија. Девет години подоцна, тој откри во Блу ​​дека тој всушност не веруваат во Бога. Сини разговара за тоа како духовен мрзеливост во нејзините рани бракови придонесе за кризата на нејзиниот сопруг на верата, како нејзиното семејство сега функционира со својата необична динамика, и зошто таа останува во нејзиниот брак и во Црквата.

7 април 2010 година од admin

7 Коментари

Откако работи како извршен асистент за уредник и одговорен уредник на Госпоѓица списание, Марша Нелсон студирал за нејзиниот бизнис училиште приемниот испит, додека дојат бебе. Сега, таа е уживање исполнет кариера во финансиите, додека нејзиниот сопруг е слободен писател и гости-at-home тато на нивните две деца, од кои еден има периодични тумор на мозокот.

24 март 2010 од admin

11 Коментари

Ја пее пофали

Ја пее пофали

Emily Спенсер

Со три мали деца и сопруг во неговата медицински престој, Емили е зафатен мајка. Но, таа, исто така, му се предава на постдипломски студии во хорски спроведување, исполнување длабока страст за слави Бога преку духовна музика. Emily објаснува зошто музика и мајчинството се толку важни за неа, и зошто таа е избрана да ги извршуваат своите студии во овој момент во нејзиниот живот.

3 декември 2009 од admin

9 Коментари

А патот кон откуп

А патот кон откуп

Brittney Поулсен Carman

За речиси четири години Brittney е пишување за 18 месеци таа помина во Венецуела како мисионер. Додека таа беше таму, нејзиниот татко, кој беше екскомунициран од Црквата, кога таа беше 14 и од кого таа била закрвените години, почна испраќање нејзините писма, фотокопии од списанието тој се чува како мисионер во Колумбија помеѓу 1973-1975. Ова започна повторното поврзување и помирување на нивниот однос кој, до крајот на нејзиниот пат во Венецуела, ќе стане најтажниот и траен конверзија на нејзината мисија.

20 ноември, 2009 од admin

7 Коментари

Американски студент на Универзитетот во Лајпциг, Германија, Мишел ги помина последните две години студира "мама Блогови" и пишување нејзиниот магистерски труд на оваа тема. Мишел го опишува она што мотивирани неа да учат во Германија, како нејзината црква искуство е различно таму, и зошто мормонска жени имаат посебни оправдувања за чување блогови.

17 Октомври 2009 од admin

14 Коментари

Избор меѓу две права

Избор меѓу две права

Челзи Шилдс Американски

Во 2001 година на возраст од 20, Челзи Американски избегале културолошки притисок да се ожени млад од следниве детството сон: Таа купи авион билет и запишани на Универзитетот во Гана. Челзи поминато на изминатата година живеат во Гана, повторно, проучување на исцелување церемонии на традиционалните духовни свештеници за докторската дисертација истражување. Таа се дискутира за изобилство на различни, но подеднакво добри избори во нејзиниот живот и како таа се научил да биде верен на себеси.

Оптимизација Напојувано од Платинум оптимизација од Techblissonline