Мислења тагирани "Њујорк"

27 февруари 2014 од admin

36 Коментари

Биографија raquel Кук досега може да се чита како авантуристички роман живеат и работат во Кореја, на состанокот со Далај Лама и Мајка Тереза, студирате на Универзитетот во Оксфорд, преживеаните насилството на 9/11 во Њујорк-но таа не би сакале сте го напишале својата авантура. Сега е професор на образованието, Ракел одразува на нејзиниот уникатен пат и како таа поттикнува своите студенти да се излезе и да види светот. И таа објаснува како нејзината студија за светски религии помогна да ја подобри ценат сопствениот Mormonism. "Постои вистина насекаде", Raquel вели, "и има среќа секаде, и таму е убавината насекаде, а луѓето се добри. Грди е ретка. Луѓе се само убави и добро. "

14 Ноември 2013 од admin

14 Коментари

Kat С е семејството терапевт во Њујорк и еврејски претворат во LDS црква. Таа исто така е полу-анонимен блогер зад популарната Tumblr страница "само велат Амин веќе" весел поглед на нејзиниот мормонска искуство. Kat вели таа беше побарано да задачата за изработка нас се смееш на нас самите. Тука таа зборува за исцелителната моќ на смеата и убавината таа смета во животот и Евангелието.

9 Мај 2013 од admin

51 Коментари

Tina знаеше од рана возраст дека музиката е нејзиниот живот повик и таа е професионална саксофонист во Њујорк. Таа зеде подолго за Тина да сфатат дека таа е геј, но во период на неактивност од Црквата не ја спречи да плаќаат нејзиниот давање десеток секој месец. Тоа беше благодарност и практиката на будизмот, кој доведе Тина назад кон Црквата во својата извонредна патување назад во активност.

Февруари 14, 2013 од admin

7 Коментари

Инспириран од нејзиното детство љубовта на shrinky dinks, Гарфилд, Дизни филмови и bathtime, аниматор и уметник Ени Poon има си основана како главен хартија Stop Motion аниматор. Всушност, еден од нејзините филмови беше купена од страна на Музејот на модерна уметност во Њујорк. Во прилог на фаќањето на повеќето магични моменти од детството, Ени се претвори нејзините таленти кон анимирање на најнасилните сцени во Книгата на мормонска во нејзиниот "Die злите ќе умрат" серија. Нова ebook на Annie, "Ден кутре Супер Вкусни вљубените Бисквити!" Е достапна само во времето за одмор!

8 јануари 2013 од admin

58 Коментари

На Незавршена приказна

На Незавршена приказна

Кимберли белиот не

Првиот брак на 18 години, Кимберли белиот не излезе од навредлив брак за да заработите степен од БУМ во филозофијата и се ожени во храмот. Таа е мајка на пет деца, од кои еден беше роден мртов, а во моментов живее во Њујорк. Таа ги споделува нејзините мисли на недовршени приказни на жени кои се борат со болни деца, смртта на некој близок или испитувања од секаков вид.

Октомври 10, 2012 година од admin

8 Коментари

Моќта на Snowflake

Моќта на Snowflake

Бони Ballif-Spanvill

Бони Ballif-Spanvill има посветено нејзиниот професионален живот на проучувањето на мирот и како да се донесе мир на животот на жените во целиот свет. И како професор по психологија на Fordham Универзитет во Њујорк за 30 години и како директор на Институтот за жените истражување на БУМ за 16 години, Бони покажа моќта на една да ги инспирира добрина и љубов во комбинација со жестока борба за жените слободи.

25 ЈУЛИ 2012 од admin

6 Коментари

Сандра Turley живееле сонот на многу кои се стремат изведувачи, кога таа беше фрлен во улога на Cosette во Les Miserables на Бродвеј на возраст од 21. Таа раскажува нејзиниот пат на сцената и како Евангелието влијание врз нејзиниот одлуки во врска со кариерата и семејството. Сега "среќно пензионирани", таа е донесена на нови улоги, да стане мајка по долги неплодност борби, неодамна објавувајќи CD на Бродвеј хитови, и инспиративна млади жени низ САД како професионален звучник.

9 јуни 2011 од admin

12 Коментари

Облечени за успех

Облечени за успех

Athelia Уули Lesueur (ЦК)

Кога здравствени предизвици излета од шините соништа на CK се биде танчерка, таа resourcefully води друг интерес, моден дизајн, што ја принудило да почне свој бизнис: скромни фустан компанија Shabby на Apple. Визија на CK за нејзината компанија произлегува од нејзиното верување дека модата може да биде моќна алатка за нагласување на женственоста жени, па дури и нивната духовност, како и алатка за давање добротворни. , Неодамна се ожени на 32, ЦК одразува на тоа како процес на отпочнување нејзината сопствена компанија доведе до нејзиниот зрели ставови за брак.

25 мај 2011 година од admin

4 Коментари

Шери Младите одгледа пет високо образовани и успешни деца (вклучувајќи Hall of Fame фудбал одбранбен Стив Јанг). Сега таа е уживање свој можности да поседувате весник колона и се погледне назад на полн со живот лекции живот. Меѓу другите зборови на мудрост, Шери се одразува на напорната работа на бракот, важноста на пријатели и реалноста на родителството познат дете.

11 мај 2011 од admin

27 Коментари

Шест во градот

Шест во градот

Lorinda Goff Belnap

Lorinda Belnap живее во Менхетен во изминатите 20 години со нејзиниот сопруг, Брент, и нивните шест деца во три-стан на Горна Ист Сајд. Во прилог на mothering шест деца во мал простор, Lorinda е мајка фигура на безброј њујорчани како сопруга на претседателот удел таму за десет години.

3 ноември 2010 од admin

32 Коментари

Габриел Блер е најдобро познат како дизајн Мамо, основачот на една од најпопуларните дизајн и мајчинство блогови на интернет, именуван како еден од најдобрите веб-сајтови списанието Време на 2010 година. Во ова интервју, Габриел открива духовниот и лични мотиви зад блог потекло и намена, како и нејзината сопствена филозофии за mothering нејзините шест деца и развој вродена креативност сите мајки.

15 септември 2010 година од admin

8 Коментари

Овој динамичен мајка на пет возрасни деца дели нејзината љубов на патување, на читање, на науката и нејзиниот восхит на сопствената мајка. Камила служи како претставник на Црквата јавни работи во Сан Франциско, и таа понатаму придонесува за нејзината заедница со тоа што повереник на Национално јавно радио основање, Беркли Банкрофт библиотека, Сан Франциско меѓуверски совет, и пречка Америка.

25 Август 2010 од admin

14 Коментари

Сечење со Доверба

Сечење со Доверба

Кристи Somers

Кристи се пресели во Њу Јорк со себе на возраст од 20 до работа во салон. Сега, десет години подоцна, нејзините клиенти вклучуваат познати личности и списанието модели. Кристи зборува за се борат со стереотипите со кои се соочува коса гардеробери и како таа се здоби со доверба во своите вештини, интелигенција и духовно разбирање и покрај немањето академско образование. Кристи, исто така, открива како смрт на нејзината сестра од хероин Покрај донесе нејзиниот развод разурната семејството заедно и ја исцели лично.

1 јуни 2010 година од admin

8 Коментари

Како млад облека дизајнер продажба на Neiman Marcus и Анри Bendel, клиенти Maralyn вклучени Џеки Кенеди Оназис. Туку затоа што на влијателни родители и мисија во Нов Зеланд, Maralyn беше секогаш втемелени во љубовен другите и предавање на Евангелието. Во нејзиното интервју, Maralyn разговара за нејзиниот некогаш позитивно, нејзиниот живот со неактивни сопруг, и нејзиниот континуиран потрага за проекти кои се задржи нејзината умот и духот освежена.

7 април 2010 година од admin

7 Коментари

Откако работи како извршен асистент за уредник и одговорен уредник на Госпоѓица списание, Марша Нелсон студирал за нејзиниот бизнис училиште приемниот испит, додека дојат бебе. Сега, таа е уживање исполнет кариера во финансиите, додека нејзиниот сопруг е слободен писател и гости-at-home тато на нивните две деца, од кои еден има периодични тумор на мозокот.

Март 17, 2010 од admin

17 Коментари

Неочекувано мајчинство

Неочекувано мајчинство

Тифани Петерсон

Како еден 34-годишен, Тифани проследено совети неа патријаршиски Благослов е да ги искористи можностите кои ги нуди со неа, што резултира со полн со можности за кариера, патување авантури и духовни моменти живот. Но, тогаш, кога нејзината сестра стана обземен со одговорностите на една мајчинството, Тифани запленети еден поинаков вид на можност: таа претпоставува правни притвор на својот девет-годишниот внука и стана мајка на едно основно училиште возраст дете во текот на ноќта.

26 јануари 2010 од admin

14 Коментари

По две групи на близнаци и развод, Myrna бара утеха со нејзиното семејство. Но таа се најде малку утеха дома, таа падна жртва на трговија со дрога бизнис на семејството и изгубени 27 години од својот живот да зависност од хероин. Пред три години, на возраст од 51, таа падна на колена и се чувствува на Господ со љубов прегратка. Таа се дискутира за последиците од неа крштевање на нејзиниот опустоши тело, нејзиното покајание процес и ефектот нејзиното преминување има на своите деца.

22 Септември 2009 од admin

9 Коментари

Вера за спасение

Вера за спасение

Patricia Џозеф

Во декември 2004 година, најстариот син на Patricia беше обвинет за убиство на неговата девојка. Мачен со тага и не можејќи да спие, Патриша видов ноќни infomercial за Црквата на телевизија и повика на книгата на мормонска. Она што таа го научил за простувањето, сочувство и топла прегратка на Светиите и 'го врши преку дробење искуство.

Оптимизација Напојувано од Платинум оптимизација од Techblissonline