Kjo është Femrat Mormon paraqiti numrin artikull 2 - Një Prodhimi Family -.
Kjo është Femrat Mormon paraqiti numrin artikull 3 - Moving kaluara Forever - Kenna Christensen.
Kjo është Femrat Mormon paraqiti numrin artikull 4 - The 3 Browns - Deondra, Desirae dhe Melody Brown.
Kjo është Femrat Mormon paraqiti numrin Neni 5 - të kërkoni për Kayelyn - Suzie më fort, Madi Rodriguez, dhe Amy Fugal.
Kjo është Femrat Mormon paraqiti numrin artikull 6 - "lutjesh Ndryshimet Things" - Willie Mae Wright Douglas.
Kjo është Femrat Mormon paraqiti numrin Neni 7 - Rruga zgjuar dhe Math urti - Janet Nelson.
Kjo është Femrat Mormon paraqiti artikull numrin 8 - Zgjedhja Ndryshimin e Mirë dhe marrje - Betani Brady Spalding.
Kjo është Femrat Mormon paraqiti numrin Neni 9 - Zgjedhja Perëndinë dhe bollëk - McArthur Krishna.
Kjo është Femrat mormonë paraqitur numër artikull 10 - Femrat Aspirojnë mormonë - Naomi Watkins.
Kjo është Femrat Mormon paraqiti numrin artikull 11 - të jetë një anije - Jamillah Ali-Rashada.

Një Prodhimi Family

Erin Morley është rritur për t'u bërë një nga këngëtarët më të njohur të operas në botë sot. Me vajzën e saj katër-vjeçar në tërheqje dhe ofte ... Lexo më shumë »

Një Prodhimi Family
>

Moving kaluara Gjithmone

Kenna Christensen

Në moshën 20, Kenna Christensen ishte i sapo martuar në tempull dhe duke filluar me mendimin se ishte një martesë e përjetshme. Nëntë muaj vonë ... Lexo më shumë »

Moving kaluara Gjithmone
>

Të 3 Browns

Deondra, Desirae dhe Melody Brown

Deondra, Desirae dhe Melody janë tre nga 5 Browns, një piano kryerjen e kuintetit të përbërë nga vëllezërit e motrat. Motrat të gjithë morën pjesë në Juillia ... Lexo më shumë »

Të 3 Browns
>

Duke kërkuar për Kayelyn

Suzie louder, Madi Rodriguez, dhe Amy Fugal

Në një mëngjes të ftohtë dhe me shi nëntor, më shumë se 170 vullnetarë me ponchos, warmers dore, dhe gjurmuesit GPS canvased një rreze prej një milje në Mu ... Lexo më shumë »

Duke kërkuar për Kayelyn
>

"lutjesh Ndryshimet Things"

Willie Mae Wright Douglas

Willie Douglas ka përballuar disa stuhive. Ajo ka qenë pjesë e shumë nga kryengritje në historinë e Amerikës gjatë pesëdhjetë viteve të fundit. Ajo bat ... Lexo më shumë »

"lutjesh Ndryshimet Things"
>

Rruga zgjuar dhe Math Wise

Janet Nelson

Gratë Përgjithshëm i ri anëtar i Bordit Janet Nelson ngritur katër fëmijë në New York City. Dhe ndërsa ajo ishte duke bërë që, ajo ishte chipping larg në ... Lexo më shumë »

Rruga zgjuar dhe Math Wise
>

Zgjedhja e mirë dhe Making Ndryshimi

Bethany Brady Spalding

Bethany Brady Spalding merr aftësi të saj për pakënaqësi dhe e kthen atë në veprim jetëdhënës. Nëse ajo e mbjelljes kopshte për në rrezik ... Lexo më shumë »

Zgjedhja e mirë dhe Making Ndryshimi
>

Zgjedhja Perëndinë dhe bollëk

McArthur Krishna

McArthur Krishna nuk pret që të jetë aty ku ajo është. Dhe rruga që ajo mori për të arritur atje ishte një njeri i pazakontë. McArthur jeton në zonat rurale Indi, një ... Lexo më shumë »

Zgjedhja Perëndinë dhe bollëk
>

Që aspirojnë mormonë Gratë

Naomi Watkins

Vetëm kur Naomi Watkins mendoi se ishte bërë me shkollë përgjithmonë, ajo ndjeu Zoti përcjellim rrugën e saj. Tani ajo dëshiron të inkurajojë wome tjera ... Lexo më shumë »

Që aspirojnë mormonë Gratë
>

Për të jetë një anije

Jamillah Ali-Rashada

Si një grua e re, Jamillah Ali-Rashada u lut që Allahu do të le të saj të jetojnë për të rritur fëmijët. Në kthim, ajo premtoi se ajo do të shërbejë ... Lexo më shumë »

Për të jetë një anije
>

9 prill 2015 nga admin

2 Komente

Erin Morley është rritur për t'u bërë një nga këngëtarët më të njohur të operas në botë sot. Me vajzën e saj katër-vjeçar në tërheqje dhe shpesh burri i saj too, Erin udhëton botën për të kënduar role drejtuese në shtëpitë më të mëdha të botës operas. Në intervistën e saj, ajo flet për edukimin e saj në zë dhe opera, gëzimet dhe sfidat e ngritjes vajzën e saj në rrugë dhe bilanci i ndërtuar me kujdes që ajo dhe bashkëshorti i saj kanë në punë për të mbështetur jetën e tyre të zënë familjare.

Mar 4, 2015 nga admin

4 Comments

Ku Truth i saj është

Ku Truth i saj është

Morgan Lyon Cotti

Morgan Lyon Cotti u rrit me një mom i cili ka punuar në politikë. Këto përvoja herët në formë në të ardhmen e vet si ajo u largua në arsimim të avancuar dhe bërë zgjedhje për punën, martesën, dhe amësisë, menaxhimin Institutin Hinkli e Politikës në Universitetin e Utah. Ajo ndan përvojat e saj në këto fusha - dhe mendimet aktuale mbi gratë në politikë.

4 shkurt 2015 nga admin

4 Comments

Shkolla, Sacrifice, dhe Shërbimi

Shkolla, Sacrifice, dhe Shërbimi

Rachel Esplin Odell

Edhe pse e rritur në një fermë Idaho patate, Rachel Esplin Odell është tani një student PhD në Marrëdhënie Ndërkombëtare në MIT me një fokus në çështjet aziatike sigurisë. Vendimi i saj për të studiuar gjuhën kineze dhe të bëhet një ekspert në çështjet kineze ndërkombëtare ndodhur ndërsa ajo ishte një universitare në Harvard, dhe Rachel ndjen një barazim shpirtërore për të qenë një përfaqësues i Kishës në çështjet kineze. Duke folur me elokuencë e sakrificat dhe balancave të qenë në një martesë të dyfishtë në karrierë me burrin e saj, i cili është gjithashtu një student PhD, Rachel flet për dëshirën e saj për të kontribuar për të dhe të nxjerrë nga komuniteti i saj në shtëpi dhe prind djalin e saj 18-muajsh me të saj burri.

28 janar 2015 nga admin

9 Comments

Në moshën 50, Sally Murray nuk kishte një pasaportë dhe kurrë nuk ëndërruar ajo do të gjeni veten duke jetuar në të gjithë botën. Por një nxitje nga Fryma e çojë atë dhe familjen e saj në Gana, Afrikën ku ajo të përfshirë veten për të ndihmuar me shkolla dhe mbledhjen e fondeve për furnizime për fëmijët. Sally mësuar mësime të vlefshme në dashuri, përulësi, dhe një kapacitet të rritur të ndjehen Shpirtin.

21 janar 2015 nga admin

12 Comments

Ashlee BIRK jetonte një jetë të thjeshtë si nëna e pesë fëmijëve dhe gruas për avokat të suksesshëm. Një natë të ftohtë në mars 2011, makth i saj më i keq doli e vërtetë kur ajo kuptova se jo vetëm kishte qenë burri i saj kishte një marrëdhënie me një grua të martuar, por ai kishte qenë i vrarë nga bashkëshorti i gruas. Hidhërim-ridden, i zemëruar, dhe lënduar, Ashlee mësuan se si të marr pjesë dhe të vënë jetën e saj përsëri së bashku përsëri.

14 janar 2015 nga admin

4 Comments

Moving kaluara Gjithmone

Moving kaluara Gjithmone

Kenna Christensen

Në moshën 20, Kenna Christensen ishte i sapo martuar në tempull dhe duke filluar me mendimin se ishte një martesë e përjetshme. Nëntë muaj më vonë, ajo e gjeti veten e divorcuar dhe u shpartallua nga zhgënjim. Edhe pse kjo nuk ishte e lehtë, Kenna gjeti shërimin përmes këshillimit, Blogging, dhe një ndjenjë thelluar i spiritualitetit.

Jan 7, 2015 nga admin

4 Comments

Të 3 Browns

Të 3 Browns

Deondra, Desirae dhe Melody Brown

Deondra, Desirae dhe Melody janë tre nga 5 Browns, një piano kryerjen e kuintetit të përbërë nga vëllezërit e motrat. Motrat gjithë ndoqi shkollën Juilliard së bashku dhe turne dhe të kryejnë me vëllezërit e tyre, duke fituar accolades më të larta në botë klasike muzikë dhe kryerjen në disa prej mjediseve të saj mirën. Tre vjet më parë, babai i tyre u dënua me dhjetë vjet burg për abuzim seksual që përfshin vajzat, dhe Deondra dhe Desirae themeloi Fondacionin për mbijetuarit e abuzimit, i cili fokusohet në ndryshimin e statutit të legjislacionit kufizim në të gjithë vendin.

4 dhjetor 2014 nga admin

5 Komente

Trail Blazing në Belgjikë

Trail Blazing në Belgjikë

Linda Vergauwen

Kur Linda Vergauwen u bashkua me Kishën në Belgjikë në 1978, as ajo dhe as miqtë e saj dhe familja e dinte asgjë për mormonët. Sot, Linda është një shtyllë e Kishës në flemisht Belgjikë dhe drejtori i shkollës fillore, duke dëshmuar se ajo ka fituar besimin e komunitetit të saj, pavarësisht anëtarësimit të saj. Linda përshkruan sfidat e rritjes së fëmijëve në një komunitet ku Kisha është e vogël dhe rritet ngadalë, duke shkuar në tempull pa përgatitje, dhe gëzimin që vjen nga një jetë e shërbimit të dedikuar ndaj Shpëtimtarit.

25 nëntor 2014 nga admin

9 Comments

Duke kërkuar për Kayelyn

Duke kërkuar për Kayelyn

Suzie louder, Madi Rodriguez, dhe Amy Fugal

Në një mëngjes të ftohtë dhe me shi nëntor, më shumë se 170 vullnetarë me ponchos, warmers dore, dhe gjurmuesit GPS canvased një rreze prej një milje në Murray, Utah, me shpresë për të gjetur gjurmë që do të çonin në Kayelyn louder, një 30-vjeçar punonjës social i cili ka qenë të humbur për nëntë javë. Kayelyn u pa e kaluar në një video të mbikqyrjes running zbathur në shi, i veshur me një të bardhë pantallona të shkurtra të lartë tank dhe jean. Ajo la pas çelësat e saj, portofolin, telefonin celular, dhe argjilë saj të dashur kinez, Phyllis. Zhdukja e saj i ka habitur dhe të hutuar familjen dhe miqtë. Pas ushtrimit të kontrollit më të fundit, nëna Kayelyn-së Suzie louder, motra Madi Rodriguez, dhe kushëriri i Amy Fugal ndahen zemrat e thyera dhe shpresat e tyre në kërkimin e tyre për Kayelyn.

Shënim i redaktorit: vdekja Kayleyn louder u konfirmua 2 Dhjetor 2014, një javë pasi kjo intervistë është botuar.

29 tetor 2014 nga admin

10 Comments

"lutjesh Ndryshimet Things"

"lutjesh Ndryshimet Things"

Willie Mae Wright Douglas

Willie Douglas ka përballuar disa stuhive. Ajo ka qenë pjesë e shumë nga kryengritje në historinë e Amerikës gjatë pesëdhjetë viteve të fundit. Ajo luftuan racizmin duke punuar për të integruar vendin e saj të punësimit në New Orleans. Ajo humbi një nga djemtë e saj në sëmundje fatale gjatë epidemisë së AIDS. Ajo u largua nga shtëpia e saj në fytyrën e uraganit Katrina-dhe pastaj u kthye në New Orleans për të ndihmuar në rindërtimin e qytetit të saj. Por besimi Willie ka pësuar saj gjatë gjithë. Në fjalët e himnit të saj të preferuar, "bota të shtypur ju, por ju nuk duhet të shqetësohem / Perëndia im e mban mend kur të tjerët harroj / Një gjë unë e di, po, unë me siguri e di / Lutja ndryshon gjërat."

17 tetor 2014 nga admin

17 Comments

Gratë Përgjithshëm i ri anëtar i Bordit Janet Nelson ngritur katër fëmijë në New York City. Dhe ndërsa ajo ishte duke bërë që, ajo ishte chipping larg në një diplomë masteri në Matematikë dhe periodikisht mësimdhënies matematikës të shkollës së mesme. Në 2012, pas 20 viteve të classwork, Janet marrë shkallën e saj të diplomuar. Janet ndihet përvoja e saj e gjerë me nxënësit e shkollave të mesme urbane jep perspektivën e saj të veçantë në realitetet e të qënit një i ri sot, dhe me gjithë jetën e saj e qytetit, dashurinë e saj për kampe dhe jashtë bën asaj kryetarja e përsosur e përgjithshme Komitetit Camp Grave të Reja.

9 tetor 2014 nga admin

8 Komente

Zgjedhja e mirë dhe Making Ndryshimi

Zgjedhja e mirë dhe Making Ndryshimi

Bethany Brady Spalding

Bethany Brady Spalding merr aftësi të saj për pakënaqësi dhe e kthen atë në veprim jetëdhënës. Nëse ajo e mbjelljes kopshte për fëmijët në rrezik, drejtimin e programeve shëndetësore të komunitetit, ose ndarjen e tregimet e shkrimeve të shenjta me bijat e saj, Bethany përpiqet për të ndërtuar positivity dhe partneritetin. Bethany është një bashkë-autor i librit, 'Girls Kush Zgjidhni Perëndisë:. Tregime të guximshme Gratë nga Bibla' Ajo beson se treguar histori të grave është jetike për shëndetin tonë shpirtëror.

8 tetor 2014 nga admin

No Comments

Projekti Gratë Mormon është i kënaqur për të njoftuar një ndarje të re të projektit: Ministria Cooperative ynë. Eksploroni se si burimet dhe bisedat në këtë seksion mund të ndihmojë gratë besnikë të punojnë së bashku dhe së bashku me burra të bashkëpunojmë ministrin për njëri-tjetrin, dhe me të vërtetë të jetë i "një zemër dhe një mendje".

1 tetor 2014 nga admin

12 Comments

McArthur Krishna nuk pret që të jetë aty ku ajo është. Dhe rruga që ajo mori për të arritur atje ishte një njeri i pazakontë. McArthur jeton në Indi rurale, një udhëtim gjatë natës me tren nga më të afërt të asamblesë LDS Kishës dhe një botë përveç ish-jetës së saj në Washington DC. Por përvojat e saj unike e kanë konfirmuar asaj rëndësinë e mbajtjes së marrëdhënieve të saj personale me Perëndinë dhe duke besuar në rrugët e tij. Rezultati, thotë ajo, është një jetë e bollshme e mbushur me ngazëllim dhe kënaqësi. McArthur është një bashkë-autor i librit, 'Girls Kush Zgjidhni Perëndisë:. Tregime të guximshme Gratë nga Bibla' Duke shkruar për gratë që zgjedhin të ndjekin Perëndia është një mënyrë që McArthur ndihet i lidhur në mënyrë aktive në besimin e saj.

24 shtator 2014 nga admin

6 Comments

All Këtu bashku

All Këtu bashku

Bianca Morrison Dillard

Në punën e saj si regjisor, Bianca Morrison Dillard sheh tregimit si një mënyrë për të ndërtuar komunitetin, dhe një mënyrë për të ndihmuar njerëzit të ndjehen të dëgjuar dhe kuptuar. Pikëpamjet e saj janë formuar nga ajo që ajo e sheh si thelbi i Ungjillit të Jezu Krishtit: "Dashuria dhe përfshirjes. Çdo gjë që është e virtytshme dhe e dashur dhe me famë të mirë dhe e lavdërueshme. "Flet Bianca këtu për të nderuar nuanca dhe kompleksitetin e jetës-njërit individuale e qëllimeve të projektit të saj të tanishëm, filmit dokumentar 'larg në mes,' e cila përmban ngjarje personale mbi çfarë kjo do të thotë që të jetë homoseksual dhe Mormon.

Gusht 18, 2014 nga admin

9 Comments

Vetëm kur Naomi Watkins mendoi se ishte bërë me shkollë përgjithmonë, ajo ndjeu Zoti përcjellim rrugën e saj. Tani ajo dëshiron të inkurajoj gratë e tjera për të gjetur atë frymëzim për veten e tyre. Për të ndihmuar me këtë qëllim, ajo ka themeluar aspirojnë Gratë Mormonit, një organizatë jo-fitimprurëse që synon të mbështesë dhe të festuar aspiratat arsimore dhe profesionale të SHDM grave. "Perëndia nuk i vendos limite mbi ne," Naomi thotë: "dhe të mësuarit për të dëgjuar dhe të ndjekin Shpirtin janë aftësi madhore për të zhvilluar."

16 korrik 2014 nga admin

8 Komente

Për të jetë një anije

Për të jetë një anije

Jamillah Ali-Rashada

Si një grua e re, Jamillah Ali-Rashada u lut që Allahu do të le të saj të jetojnë për të rritur fëmijët. Në kthim, ajo premtoi se do t'u shërbejmë të tjerëve për pjesën tjetër të jetës së saj. Ajo e mbajti këtë premtim, duke u përpjekur të jetë një anije për të Frymës dhe udhëzimin e saj. Kur Jamillah u bashkua me Kishën LDS tre vjet më parë, ajo gjeti shteg i saj çon në hapin shtigje të reja dhe të thella për të shërbyer fëmijët e Perëndisë. "Unë kam qenë i vendosur dhe i thirrur për këtë për një kohë të tillë," thotë Jamillah. "Nëse kjo është puna dhe shërbimi që unë jam duke menduar për të kryer, atëherë ajo është Qielli im."

12 qershor 2014 nga admin

8 Komente

Ne A Made për Dashuria dhe të Lehta

Ne A Made për Dashuria dhe të Lehta

Rachel von Niederhausern

Rachel von Niederhausern ka pasur gjithmonë një pasion për punën humanitare, por ajo nuk ishte i sigurt se çfarë ajo do të bëjë me një MBA derisa ajo kuptoi se ajo ishte menduar të jetë një sipërmarrës social. "Unë e kujdesit për ndryshime shoqërore dhe unë dua shërbyer njerëzve," shpjegon Rachel. Ajo ka bashkë-themeluar dy organizata jofitimprurëse dhe është tani në bordin e Përvoja Humanitare të Familjes, i cili fuqizon komunitetet e vendeve në zhvillim përmes fshatit të shtyrë, projekte të qëndrueshme. Rachel flet këtu për mënyrën se si ajo është duke arritur të lajmëroj arsimit të saj, talentet dhe interesat me jetën e saj familjare, duke përfshirë se si ajo e inkurajon atë katër fëmijë për të zbuluar gëzimin në shërbim, dhe se si jeta e saj vet i shërbimit i ndihmon asaj të gjeni paqen e mendjes.

Maj 22, 2014 nga admin

6 Comments

Në Darkness, Në Grace

Në Darkness, Në Grace

VËSHTRIM Portret: Hillary Stirling

"Një psikiatër përshkruhen ilaçe që bëri më shumë për të hequr errësirën e depresionit sesa të gjitha lutjet e mia kishin. Edhe pse unë kam qenë mirënjohës për atë lirim të pjesshëm, edhe unë ndjeva çuditërisht i zemëruar. A nuk na premtoi mbi dhe mbi se Ungjilli sjell paqe në zemrat tona dhe që plani i Atit tonë Qiellor është një prej lumturisë? Pra, pse do të mund unë të marrë ato gjëra nga një pilulë, por jo nga Ai? "

24 prill 2014 nga admin

10 Comments

Një Calling dhe një qëllimi

Një Calling dhe një qëllimi

Snapshot Portret: Katie Jennings

"Kjo ishte disa vjet, një milion lotët, Ditët panumërta nënës fshehur në banjo në kishë, vizita mjekësore, medikamente, më shumë lot, dhe shumë e mbesat dhe nipërit para se kam kuptuar se unë nuk do të ishte një nënë në këtë jetë . "

SEO Powered by SEO Platinum nga Techblissonline