12 tetor 2011 nga admin

2 Komente

Snapshot Portret: Patty Pitterle

Snapshot Portret: Patty Pitterle

OVERGAARD, AZ, 12 tetor 2011

Herë të parë kam kuptuar Ati Qiellor më donte ishte kur ...

Unë kam qenë një vajzë shumë e re, dhe, një natë e errët, unë kam qenë duke luftuar për të bjerë në gjumë. I shikuar deri nga dritarja për të gjetur yjet. Në vend të parë shkëlqimin e dritës, unë pashë një fytyrë të kërkoni në dritare. Unë kam qenë i tmerruar. Unë nuk mund të marrë sytë e mi mbi sipërfaqen në xhami. Në mendjen time fëminore, fytyra ishte fytyra fizik i së keqes. Unë imagjinuar se ai (kushdo që ai të jetë) duhej të ishte djalli. Ai ishte atje për të marrë mua.

Unë fillova të qaj, por ishte shumë e frikësuar për të bërtas apo edhe thirrje për ndihmë. Në vend të kësaj, unë shkau off shtratin tim për të fshehur nën e saj, zvarritje batanije tim dhe mikun tim gjatë natës, me gëzof (qen im i mbushur) në sigurinë e errësirës.

Nga sytë e rrezikut. Atje, unë mbeti i lidhur me gëzof për rehati, lagur pallton e tij me lotët e mi dhe filloi të lutej. Unë sinqerisht nuk e mbaj mend se si kam dëgjuar për lutjen. Nuk ishte diçka që ka ndodhur në shtëpinë tonë. Ne kurrë nuk tha se edhe hirin në tryezë darkë. Por, disi, e dija se ky moment do të kërkonte lutjen më të zjarrtë se isha i aftë për të dhënë. I mbylla sytë, uli kokën, dhe vazhdoi të tregojë Atin tim Qiellor se çfarë po ndodhte.

Unë nuk e mbani mend fjalët e saktë të lutjes sime. Unë vetëm mos harroni frikë paralizuese si unë squinted sytë mbyllur tim të ngushtë, të mbajtur më fort për gëzof dhe shqiptoi disa fjalë të cilat unë kam qenë në gjendje për shpëtim jashtë. Papritmas, ndjeva një, të qetë, të dashur, ndjenjë të qetë e madhe. Ajo filloi në majë të kokës dhe më ngulfatën gjithë rrugës për këpucë me majë tim. E dija që të gjithë do të ishte mirë, dhe se unë nuk kishte asnjë arsye më shumë për të frikës.

E dija që të gjithë do të ishte mirë, dhe se unë nuk kishte asnjë arsye më shumë për të frikës.

Unë crept nga nën shtrat me lot ende pas faqet e mia dhe të shikuar në dritare. Fytyra ishte zhdukur. Nata ishte ende. Yjet ishin të shkëlqyeshëm ndritshëm. Të gjitha ishte edhe një herë në botën time. Unë crawled përsëri në shtrat, shtrirė poshtë në kapakët dhe me gëzim në zemrën time, unë shpejt shkoi për të fjetur.

Në të gjitha vitet që nga ajo natë e errët, unë kurrë nuk e kam harruar ndjenjën e tmerrshme të frikës dhe rrezikut që morrën mua. As nuk kam harruar momentin të gjithë-përfshirë e paqes, sigurisë dhe mbrojtjes. E dija atëherë, me çdo qelizë të trupit tim, që Ati im Qiellor u ishte përgjigjur se një lutje të vogël, të thjeshtë. Se unë isha i sigurt. Se të gjitha ishte mirë. E dija se ai më donte të mjaftueshme për të përfunduar armët shpirtërore rreth meje dhe të më lejoni të fle në mënyrë të sigurtë në përqafimin e tij atë natë.

Kur gjërat shkojnë keq në jetën time, si ata ndonjëherë do, unë jam i kujtoi shpesh i asaj një natë dhe se çfarë ndjehet si të fle në krahët e dashurisë së Tij.

A keni një histori që ju dëshironi për të ndarë? Mëso se si të paraqesin vet Portreti tuaj Snapshot këtu.

Share këtë artikull:

2 Komente

 1. Deila
  13:50 më 13 tetor 2011

  Unë jam aq i kënaqur për të lexuar këtë këtu. I really appreciate tuaj shembullin e dy ndjenja të tilla ekstreme. Ju keni një dëshmi të madhe dhe falënderimin për ndarjen këtë.

 2. Corine
  09:31 më 18 tetor 2011

  Unë kam lexuar këtë për herë të dytë; Unë e dua atë përsëri! : D Ati Qiellor është aq i mirë, i dashur, dhe absolutisht e mrekullueshme!
  Corine : D

Lini një Përgjigju

SEO Powered by Platinum SEO nga Techblissonline