Maj 2, 2012 nga admin

7 Komente

Një Model i Shumë Talentet

Një Model i Shumë Talentet

Summer Bellessa

Në një vështrim

Summer Bellessa shpenzuar pasurinë e saj e të rinjve në Paris, Japoni dhe Nju Jork si një model ndërkombëtar. Pra, kjo ishte një tranzicion të lehtë për të, pastaj të fillojë Eliza, një revistë për "gratë që duan të jetë elegant, sexy, dhe të angazhuar në botën duke e mbajtur standarde të larta në veshje, argëtim dhe mënyrën e jetesës." Tani si një mom e re, ajo është zhvendosur talentin e saj për të prodhuar dhe e ndezur në një shfaqje televizive varietetit me shap American Idol, Brooke White, ndërkohë që vazhdon të jetë një përfaqësues i besimit të saj.

Unë kam lindur dhe rritur në Chicago Heights, Illinois, e cila është në jug të qytetit të Çikagos. Prindërit e mi janë konvertuar dhe nëna ime filloi të më në modelimin kur isha katër. Ajo kishte një të dashurën cili gjithashtu u vënë fëmijët e saj në modelimin dhe ata mendonin se do të ishte një gjë e bukur për të bërë së bashku. Nëna ime nuk kishte asnjë eksperiencë në industrinë e, por ajo është një grua shumë të aftë. Ajo mund të kuptoj gjërat shumë shpejt dhe ajo është një njeri energjik. Ajo padyshim ka shumë energji dhe është gjithmonë një punëtor i madh.

Kur isha i ri, kam bërë katalogë dhe revista dhe madje tregon pistë. Unë kam qenë edhe në pesë apo gjashtë reklama, duke përfshirë një për McDonalds. Një nga shoots e mia të preferuar ishte për Sears Wishbook, e cila ishte një katalog pesëqind faqe. Unë do të heq nga faqet e produkteve kam pëlqyer dhe vënien e tyre së bashku për Santa. Ishte kënaqësi duke parë fotografitë e veten time rreth qytetit, por, edhe më shumë, kam dashur emocionet e qytetit. Nëna ime do ta mbajtur atë interesante duke marrë më të Institutit të Artit ose Rock'n'Roll McDonald pas shoots. Kam kujtime të madhe me nënën time, eksplorimin e qytetit, duke shkuar për të auditions, dhe duke shijuar ushqim të mahnitshme Chicago ka për të ofruar.

Kur isha shtatëmbëdhjetë, kam filluar modelimit kohë të plotë. Kam punuar në Tokio, Osaka, dhe pastaj Paris. Unë shkova kryesisht gjatë pushimeve të mia nga shkolla, deri sa unë u diplomua nga shkolla e lartë në fillim. Mësuesit e mi do të më lejoni të bëni pushime të zgjatura, ose do të më jepni detyra të veçanta. Për shembull, për finalen tim anglisht unë kam për të shkruar një raport pesëmbëdhjetë faqesh mbi dallimet ndërmjet kulturës japoneze dhe amerikane, ndërsa unë isha duke jetuar atje dhe përjetuar atë.

A keni vëllezërit e motrat?

Po, unë jam më i vjetër i pesë fëmijëve. Nëna ime dhe baba menaxhuar sa më mirë ata mund të me pesë fëmijët çmendur.

Nëna ime u përpoq për të marrë vëllezërit dhe motrat e mia në modelim, por ai thjesht nuk keni punuar jashtë. Nëse ju nuk keni personalitet për të kur ju jeni pak, është e vërtetë e vështirë. I liked duke marrë foto e mia marrë. Unë kam qenë një fëmijë i qetë. Vëllezërit dhe motrat e mia kanë më shumë energji dhe kështu ata nuk ishin aq të mira në modelimin, edhe pse ata ishin fëmijë adorable.

Udhëtimi im i parë në Japoni, unë kam qenë shtatëmbëdhjetë. Kam marrë tre ose katër udhëtime atje, për dy deri në katër muaj në një kohë. Unë mendoj se nëna ime do të kishte dashur të shkojë me mua, megjithatë, ne nuk kemi një shumë të holla ekstra dhe ajo kishte katër fëmijët në shtëpi, e cila thjesht nuk e bëjnë të besueshme.

Më tregoni për të qenë një i ri LDS në botën e modelimit dhe për të jetuar vetëm.

Fëmija im nuk do të shkojnë në Japoni vetëm kur ata janë një fatkeqësi! Unë pashë shumë gjëra në industrinë e modelimit, kur vjen puna te seksi dhe droga që ne ndoshta nuk duhet të kishte dashur të merren me të në atë moshë. Në të njëjtën kohë, kjo ishte një duart-në klasë. Unë kam qenë në gjendje të përjetojnë jetesës të ndryshme të dorës së parë. Unë kam pasur shumë miq që unë kam parë kalojnë nëpër kohë të vërtetë e vështirë dhe kanë çështje me drogë apo gjëra të tjera. Kjo është një industri e vështirë dhe kjo mund të jetë e vështirë për ta bërë atë nëpërmjet pa rënë pre e ndikimeve që nuk janë të shëndetshme dhe nuk janë të mira për ju dhe marrëdhëniet tuaja. Megjithatë, për shkak se kam pasur ungjillin unë kam qenë në gjendje të qëndrojë i ankoruar, të qëndrojnë bazuar, dhe beteja me pa çdo gjë ndodh çmendur. Por kjo definitivisht nuk është një situatë ideale. Megjithatë unë ende të vërtetë të gëzojnë të modelimit. I love udhëtimit dhe kjo është gjithmonë kënaqësi për mua.

A ka pasur ndonjëherë një kohë kur keni pasur për të ndihmuar një mik modelimit nëpër një kohë të vështirë? Çfarë perspektiva keni ofruar miqtë tuaj?

Unë do të doja të mendoj se ishte një shembull i mirë për miqtë e mi, dhe që unë i dha njohuri dhe urtësi për çdo situatë ata u kalon, por unë sinqerisht nuk mund të them. Unë kam qenë mësuar dhe duke u përpjekur të kuptoj se çfarë kam besuar in I wish I kishte një dëshmi më të fortë më shpejt në jetën time. Kam pasur disa vajza që kam punuar me të gjatë viteve që ishte i impresionuar me mënyrën se si fort mora një qëndrim se çfarë do dhe nuk do të bëjë në industri, kur ai erdhi në lakuriqësi. Një shumë prej tyre ndjeu presion për të bërë gjëra të caktuara, dhe për të parë mua të ketë sukses dhe të fituar para pa bërë që, bëri të mendoj sërish qëndrimin e tyre.

Cili ishte faktori më i rëndësishëm shpirtëror që ndihmuan ju të qëndroni bazuar?

Çdo të dielë dija unë është dashur të jetë në kishë dhe unë do të merr shumë çdo të dielë nga do. Ajo do të ekzaltim të më mundësojë mua dhe për të vazhduar për të gjithë javën. Unë do të them para se dëshmia ime ishte edhe super të fortë, unë ende e dinte se çdo herë që unë shkova në kishë kam fituar diçka nga ajo. Dhe unë mendoj se kjo është ajo që mbahet më ndodh çdo të diel, dhe unë ndjeva se të ankorohen në jetën time, dhe kështu që nuk kam kërkuar për të nuk kanë se. Më shumë se një mësim të veçantë që unë e nevojshme për të dëgjuar, kam pasur një ndjenjë çdo herë kam ecur në ndërtesat tona se ky është vendi ku unë duhet të jetë, dhe kam ndjerë një dashuri nga Ati im Qiellor dhe unë e nevojshme atë rehati, sidomos kur udhëtojnë dhe duke qenë kështu vetëm.

A keni ndonjëherë ndjehen karrierën tuaj modelimit është penguar nga mungesa e vullnetit tuaj për të bërë gjëra të caktuara ose të veshin gjëra të caktuara? Si e keni trajtuar këtë?

Unë kam pasur shumë situata kur karriera ime është penguar. Kam pasur një nga fotografët më të lartë në botë më thoni se do të bëni të sigurtë që unë rezervuar tre vende pune të ardhshme të mëdha në qoftë se unë vetëm do të bëjë një seancë private lakuriq me të. Më vonë në jetën time, unë gjithashtu kishte një prodhues i suksesshëm të më ofruar një rol në filmin e tij të ardhshëm në qoftë se unë do të fle me të. Për fat të keq, duket sikur ato nuk janë situata të pazakontë.

Pas Japonisë, ku ishte hapi i ardhshëm në karrierën tuaj?

Kam jetuar në Nju Jork kur isha nëntëmbëdhjetë, dhe më pas në Los Anxhelos. Unë ende udhëtuar përreth dhe vazhdoi të modelit dhe të bëjë reklama. Kam takuar burrin tim, Kerry Bellessa, në Los Anxhelos.

Pra Summer Bellessa është emri juaj i martuar? Kjo është në mënyrë të përsosur!

Po, unë e di! Emri im është vajzërisë Smith. Summer Smith. Modelimit agjentët e mi të gjitha donte mua për të mbajtur Smith shkaku kjo tingëllon në mënyrë të gjithë-amerikan. Kjo është look unë jam. Por unë përdorin vetëm veror Bellessa tani. Gjithsesi, unë kam një të dashurën që jetojnë në shtratin tim, dhe ajo doli në një datat pak me një djalë që jeton në shtrat Kerry. Dhe kjo është se si ne u njohën me njëri-tjetrin. Dhe pastaj ai propozoi për mua një muaj e gjysmë pas kësaj date të parë. Dhe pastaj ne u martuam pak më shumë se një muaj e gjysmë pas kësaj. Ne nuk e mbeturinave çdo kohë. Ai ishte duke shkuar për të filmit shkollë në atë kohë, në kolegj, Qender Arti i Dizajnit, në Pasadena. Ai drejton music videos dhe reklama dhe ai sapo përfundoi filmin e tij të parë me metrazh, Amber Alert, këtë vit.

Ne u vendosën poshtë në Los Angeles dhe kam mbajtur modelimit dhe duke vepruar. Unë kam qenë të paturit e një kohë të vështirë gjetjen e veshje që ishte e përshtatshme për auditions, që ishte e modës-përpara, që më bëri të shikoni tim më të mirë, dhe se standardet që kam kërkuar tani që unë u martuar mbajtur. Kështu që unë vendosur për të filluar një linjë të veshjeve. Dhe kjo është në të vërtetë se si u takuan Brooke Bardhë dhe unë. Unë kisha një faqe MySpace, kur MySpace ishte cool. Ajo e pa një nga veshjet, dhe MySpaced mua, "Unë e dua këtë fustan, mund të marr një të tillë?" Dhe ne lloj email mbrapa dhe me radhë. Kam bërë këto gjëra të vogla quajtur 'she-Tregjet' në vend të një pazar gjerash të lira, dhe e ftova të vinte të kryer muzikën e saj. Të gjitha shoqet e mia që pikturuar ose bërë bizhuteri apo fotografët ishin ngritur do lloj deri në oborrin e shtëpisë së dikujt dhe të ketë njëqind, dyqind njerëzit vijnë dhe për të blerë sende, dhe Brooke do të ishte argëtuese. Ajo do të luajnë disa këngë dhe shesin albumin e saj. Dhe pastaj kam filluar revistën Eliza dhe Brooke ishte në American Idol, kështu që kam vënë atë në kopertinën dhe pastaj ne u bë miqtë më të mirë.

Më tregoni për fillimin e Eliza. A ishte ajo në lidhje me punën tuaj në këto dresses?

E pra, unë kam qenë duke punuar me programin e të rinjve në kishë në atë kohë, dhe kështu që unë filloi të parë në revistat e modës që unë dua nga pika një të rinjve të parë. I love imazhet në revistat, cilësi të lartë dhe fotografisë artistike, por kur i shikon ato nga pikëpamja e një të rinjve ti e kupton imazhi i grave vënë nga këto revista nuk është e shëndetshme. Mbaj mend lexuar në një revistë teen një artikull me titull "Si mund të dini nëse ju jeni gati për të bërë seks?" Dhe përgjigja ishte, qoftë ai mund të largohet të nesërmen dhe ju do të jetë në rregull, kjo është kur ju e dini ju jeni gati.

Dhe mendova, "Atë që një mënyrë prapa për të parë në seks!" Ndjeva si unë të kërkuar për të vënë diçka atje se ende kishte imazhet që unë u tërhequr për të, që ishte femërore, që ishte goxha, që ishte e artistike, por që tregojnë -cased gratë në një mënyrë pozitive. Unë të kërkuar për të treguar se gratë nuk duhet të jetë "seks të njëjtë deri" të jenë të bukur, dhe kam kërkuar për të përfshirë artikuj që kishin substancë dhe ishin të inkurajuar gratë që të jenë të veten e tyre më të mirë.

Ku ka emrin "Eliza" vijnë nga?

Unë jam i fiksuar me Audrey Hepburn, dhe ajo luajti Eliza Doolittle në Panairin Lady tim. Unë me të vërtetë pëlqen se si se karakteri është simbolike e një vajzë nga askund, i cili ishte një vajzë lule, i cili nuk kishte asgjë, dhe me një kultivim të vogël ajo ishte e gabuar për një princeshë. Unë mendoj se të gjithë ne, pa marrë parasysh se nga jemi apo kush jemi, me një kultivim të vogël mund të duken më të mirën tonë dhe të ndjehen më të mirën.

Çfarë ka qenë trajektorja e Eliza pasi ju keni filluar atë? A ju duhet të merrni financimin për të, apo keni keni të drejtë të bootstrap atë vetë?

Unë shumë e shumë bootstrapped atë. Nëna ime gjithashtu më dha një kredi për të filluar atë. Kam arritur të reklamuesit të cilët dëshironin një audiencë me gra të arsimuara, të cilët dëshironin të jetë në modë në një mënyrë më klasik. Ne ishim në Barnes dhe fisnike në të gjithë vendin.

Si jeni balancimin Eliza me modelim?

Modelimi patjetër mori një vend prapa. Unë mendoj se kur ju mund të përdorni trurin tuaj dhe talentin tuaj për diçka, është shumë më tërheqës se vetëm në kërkim të bukur për një foto. Megjithatë, unë ende të punojnë me klientët me të cilët unë kam ndërtuar marrëdhënie. Të bëj punë të veçanta që janë të vlefshme, financiarisht.

Dhe tani ju keni shtuar një projekt të ri për përzierje, tregojnë tuaj web, Vajzat me syze. Na tregoni për këtë.

Që nga fillimi i miqësisë sonë, Brooke dhe i kam admiruar me të vërtetë njëri-tjetrin dhe me të vërtetë të kërkuar për të punuar së bashku ... në diçka. Është një histori qesharake: Brooke më thirri pak nën dy vjet më parë dhe kjo ishte dita burri im dhe unë u lënë Los Angeles për të kaluar në Arizona. Ne kisha mbushur një U-ngarkesë dhe janë duke u përgatitur për të shkuar, kur ajo më thirri dhe i tha: "Hej, unë vetëm dua të të marrë së bashku dhe të bisedojnë," dhe i thashë, "Mirë, le të shkojnë në IHOP tani. Unë kam si dy orë, kjo është ajo, para se ne jemi duke marrë në këtë kamion dhe të lënë. "Dhe kështu që ne u ul dhe bisedoi dhe ajo shprehet se ajo donte që të punojnë së bashku dhe unë natyrisht të kërkuar për të punuar me të gjithashtu. Është qesharake, sepse unë zakonisht veshin kontakte, dhe kështu bën Brooke, por atë ditë unë e kishte mbushur kontaktet e mia, dhe ajo kishte marrë diçka në sytë e saj, dhe kështu që ne kemi qenë të dy veshur syze-dhe ne ishim të dy të veshur blazers dhe xhinse të ngushta me balet banesa. Dhe ne kemi menduar se ishte aq qesharake, që ne kemi qenë aq matchy-matchy, dhe ne vetëm lloj ishin vajza me syze. Dhe kështu, ideja e vajzat me syze ndodhi. Dhe kemi biseduar për të bërë disa lloj të ndryshme shfaqje televizive, dhe ne e dinim ne të kërkuar për të marrë atë në duart tona dhe të fillojnë në internet, sepse ishte diçka që ne mund të bëjmë realisht.

Pra, në mes të më vijnë në Kaliforni për punë apo për të vizituar familjen apo të saj vijnë në Arizona për të vizituar familjen e saj atje, ne videot tona, ose atje ose këtu ose vende të tjera ne të takohen deri.

Cili është qëllimi juaj për vajzat me syze? Ku e shihni këtë duke shkuar në dy vitet e ardhshme?

Me Vajzat me syze qëllimi ynë ka qenë gjithmonë për të qenë në televizion. Megjithatë, me tregu në internet në rritje dhe parashikimet e përmbajtjes online të marrë të njëjtin lloj ratings si televizion për reklamat, ne jemi me të vërtetë të lumtur duke qenë online tani. Ne kemi pasur rrjetet televizive dhe disa kompanive të prodhimit të arritur deri te ne, por ai thjesht nuk ka qenë një përshtatje të përsosur ende, pjesërisht për shkak se unë kam një fëmijë tani dhe Brooke është shtatzënë. Por në qoftë se ne e bëmë të gjeni një përshtatje të përsosur, ne patjetër do të ecim përpara dhe të jetë i gëzuar me të vërtetë.

Unë mendoj se kur të bëhet një mom, prioritetet tuaja të vërtetë të ndryshojë si për të punuar, priza tuaja krijuese, dhe duke e bërë të sigurtë që jeni duke marrë atë që ju duhet nga ata dhe jo duke larguar nga familja juaj. Djali im është njëmbëdhjetë muaj tani dhe mëmësia ka ndryshuar definitivisht e qëllimeve të karrierës sime. Unë nuk ishte vajzë në kisha gjithmonë duke u përpjekur për të mbajtur foshnjave të gjithëve dhe unë nuk ishte "fëmija i uritur", me çdo mjet. Unë me të vërtetë si të qenë krijues dhe duke punuar, kështu që unë nuk ishte me të vërtetë i sigurt se si kjo gjë ishte duke shkuar në punë. Por unë kam qenë i befasuar këndshëm nga sa madly në dashuri Unë jam me djalin tim Rockwell. Unë mendoj se një pjesë e që është për shkak se ne e presim kaq gjatë. Burri im dhe unë kam qenë i martuar për nëntë vjet, kemi filluar të menduarit për të pasur fëmijë vjet më parë, por ne thjesht nuk e merrni shtatzënë për gjashtë, shtatë vjet. Nuk e di pse unë nuk ishte duke u shtatzënë, por ne vetëm ndjehet si kjo do të ndodhë kur ai është dashur të ndodhë. Unë mendoj se kjo ka ndodhur në kohën e përsosur për ne, kështu që Ati Qiellor e dinte se çfarë po bënte. Unë mendoj sepse Ai na bëri të presin aq gjatë, unë jam i goditur shumë më tepër dhe dua të qenë një mom edhe më shumë se unë do të kishte po të qe e vërtetë e lehtë për ne.

Unë do të dëgjuar disa tregime të frikshme nga miqtë rreth asaj se sa unë do të duhet të heqin dorë kështu që kam menduar, "Oh jo, unë kam marrë për të marrë të gatshme për të lënë çdo gjë dhe të vetëm të përqëndrohet në duke qenë një mom e mirë." Por unë kam qenë me të vërtetë i befasuar se sa shumë unë jam në gjendje të bëjë dhe të punës, me Rockwell drejtë pranë meje. Ai është një fëmijë i sjellshëm në mënyrë që unë ta çoj në fidaneve dhe ai e bën të lehtë për të do të mbajë. Ai është vetëm pothuajse një vit, në mënyrë që të mund të ndryshojë. Shpejt. Por unë jam i gatshëm për të përshtatur me të.

A keni ndonjë mendime të mëtejshme ju dëshironi të shtoni?

Unë patjetër dua të bëni të sigurtë që unë them e kam bërë gabime në jetën time dhe unë jam mirënjohës për Shlyerjen. Unë të përpiqet për të mësuar nga gabimet e mia dhe të jetë më mirë, dhe të përpiqet të jetë personi më i mirë që unë mund të jetë. Në kulturën tonë, ne nganjëherë sugarcoat gjërat, sidomos kur flasim për martesë. Unë them njerëzve se ndonjëherë jeta është e vështirë dhe martesa është e vështirë dhe ndonjëherë urrejmë njëri-tjetrin. E pra, burri im gjithmonë thotë, "Urrejtja është një fjalë e fortë", por unë mendoj se ne të merrni në nerva e njëri-tjetrit. Ne duhet të mendojmë, "Si mund të punojnë në këtë martesë?" Por unë mendoj se të gjithë mendon në këtë mënyrë në një pikë, dhe pastaj ju punoni me situatën dhe të jeni mirënjohës që ju të varur në atje, dhe pastaj ti e kupton sa e vogël çështjet tuaja janë, sa e vogël problemet tuaja, kur ju të punojnë së bashku dhe të bëjë përparim në marrëdhënien tuaj dhe dashurinë tuaj për njëri-tjetrin.

Në një vështrim

Summer Bellessa


Vendndodhja: Arizona / California

Gjendja civile: I martuar

Fëmijët: Një

Profesioni: Personaliteti / Prodhuesi

Shkollat ​​Vijuar: SMC, UCLA

Gjuhë të flas në shtëpi: Anglisht

Himn i preferuar: "Bëhu Still My Soul"

On The Web: www.elizamagazine.com dhe www.thegirlswithglasses.com

Intervistë nga Neylan McBaine . Portret nga Trever Hoehne dhe të tjerët përdorur me leje.

Share këtë artikull:

7 Komente

 1. Neylan McBaine
  11:08 më 2 maj 2012

  Nga Prodhuesi Intervistë: Unë kam kërkuar për të lidhur me Summer personalisht ndonjëherë që duke lexuar numrin e parë të revistës Eliza disa vite më parë. Summer është në një mision për të dhënë botës një standard më të lartë të bukurisë, dhe unë kam qenë aq i impresionuar me mediat e ndryshme me të cilat ajo është aplikuar talentin dhe përvojën e saj.

 2. Chrysula
  19:48 më 2 maj 2012

  Summer, kjo është një gëzim për të dëgjuar në lidhje me qëllimet tuaja për modës dhe bukurinë! Brava!

 3. Michelle Brusasco
  08:09 më 3 maj 2012

  Beautiful!

 4. Annette Pimentel
  04:47 më 6 Maj 2012

  Unë patjetër do të ringjallet një kopje të Eliza. Thanks so much!

 5. Terri
  09:37 më 6 Maj 2012

  Unë e dua këtë artikull ... punë të madhe, dhe atë që një grua e madhe për të shfaqë. Good luck me karrierën tuaj, dhe duke qëndruar të fortë në standardet tuaja!

 6. Shelley stroschein
  02:22 më 4 janar, 2013

  Wow, kështu të interesuar në të gjithë ju të qëndrojë për dhe kanë arritur. Unë jam 64 dhe unë veshin syzet! Eliza është duke shkuar për të na ndihmuar motra më të vjetra që ende duan të modës, por janë gri dhe vetëm plain vjetër se konsiderohet zakonisht në modë??

 7. Savannah
  01:51 më 1 mars 2014

  Thank you so much! Unë kam qenë duke shkuar për të mendon për LA për të modeluar për një punë të verës para kolegj dhe janë jo mjaft të njohur se çfarë të bëjë, sepse unë nuk dua të bëjë kompromis standardet e mia në asnjë mënyrë. Ju keni treguar se ajo mund të bëhet dhe kjo është pikërisht ajo që unë e nevojshme! Ju faleminderit! Ti je frymëzimi që unë e nevojshme!

Lini një Përgjigju

SEO Powered by Platinum SEO nga Techblissonline